Analig Yıldız Kız Basketbol Grup Müsabakaları sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı tarafından organize edilen Anadolu Yıldızlar Ligi “Analig Basketbol Grup Müsabakaları”nın Analig Yıldız Kız Basketbol Grup Müsabakaları Yatağan ilçesinde gerçekleştirildi.

Burak Alper Kuş
Analig Yıldız Kız Basketbol Grup Müsabakaları sona erdi

28-30 Aralık tarihleri arasında yapılan müsabakalarda erkek takımları Menteşe Spor Salonu, kız takımları ise Yatağan Spor Salonu'nda çeyrek finale çıkmak için mücadele ettiler.

Açılış Seremonisinde konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, organizasyon hakkında, “Farklı İllerden gelen tüm çocuklarımıza, antrenörlerimize ve idarecilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İl Müdürlüğü personeli olarak tüm imkanlarımızı kullanarak siz gençlerimizi en iyi şekilde misafir ederek uğurlamak istiyoruz. Hepimizin bildiği üzere Analig Müsabakaları bizim için Gençlik ve Spor Bakanlığımızın en önemli ve stratejik projelerinden bir tanesi. Bu anlamda Ülkemizin geleceği olan siz gençlerimizi en iyi şekilde hayata hazırlamakla mükellefiz. Bu doğrultuda sportif faaliyetler bizim için ayrı bir değer taşıyor. Analig'in ruhunda değerli antrenör arkadaşlarımızın da bildiği üzere liglerde oynamayan dolayısıyla yıldız olmaya aday çocuklarımızın bu organizasyonlarla kendilerini gösterme şansı bulmaktadırlar. Bu yüzden yöneticilerimize ve antrenörlerimize büyük iş düşüyor. "Bench"te oturan çocuklarımızı da sahada olabildiğince eşit sürelerde oyunda tutmak ana hedeflerimizden bir tanesi olmalıdır diye düşünüyorum. İlimiz genelinde de bu tür faaliyetler hız kesmeden devam ediyor. Şu an buradaki basketbol müsabakalarının yanı sıra Köyceğiz'de de Kürek Milli Takımımız kamp yapmakta. Bu vesileyle İl Müdürlüğü personeli olarak en iyi hizmeti siz gençlerimize vermek adına büyük bir çaba sarfettiğimizin altını çizmek istiyorum. Müsabakaların fair play ruhu içerisinde Ülkemizin geleceği olmanın bilincinde mücadele edeceğinize gönülden inanıyorum ve sizlere müsabakalar boyunca başarılar diliyorum." dedi.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Analig Basketbol Yıldız Kız Basketbol Müsabakaları çeyrek final müsabakaları ile sona erdi. 3 gün 10 il takımının katılımıyla 3 grup oluşturularak Yatağan Spor Salonumuz da yapılan kız basketbol grup maçları sonucu A grubunu birincisi İzmir, ikincisi Muğla, B grubu birincisi Eskişehir, ikincisi Manisa, C grubu birincisi Kütahya, ikincisi Afyonkarahisar çeyrek finale çıktılar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER