ASFAD’dan 10 km’lik bisiklet turu

Ahi Sinan Folklor Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, dileyen herkesin katılabileceği Yatağan-Bozüyük bisiklet turunu düzenledi.

ASFAD’dan 10 km’lik bisiklet turu
 Ahi Sinan Folklor Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ASFAD), Yatağan Belediyesi ve Muğla Bisiklet Derneği’nin desteğiyle, ilk defa bisiklet turu düzenlemeye karar verdi.

Gerekli çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, 18 Haziran Cumartesi günü saat 16.00’da Gençlik Parkından başlayacak olan tur, Yatağan ilçe merkezinden ova yolu izlenerek Bozüyük’e geçilecek. Bozüyük’teki tarihi ve kültürel yerlerin gezilmesiyle devam edecek tur, diğer ova yolunun izlenerek ilçe merkezine dönülmesiyle sona erecek.

AFAD Başkanı Tarcan Oğuz, muhabirimize yaptığı açıklamada, vatandaşların bisikleti daha fazla kullanması için bisiklet turu düzenlediklerini söyledi.

Oğuz, 10 kilometre olarak hesaplanan turun, ileriki günlerde oluşturulması planlanan bisikletli topluluğunun temeli olacağını belirterek, “İnsanlarımızın daha sağlıklı bir hayat yaşamaları için Yatağan’daki bisikletli sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda da bisikletli topluluğu oluşturmayı düşünüyoruz. Düzenleyeceğimiz bisiklet turuyla, bunun başlangıcını yapmış olacağız” dedi.

Bisiklet turuna katılmak isteyen herkesin gelebileceğini aktaran Oğuz, “Bisikleti olan tüm vatandaşlarımız mutlaka kasklarıyla gelerek tura katılabilir. Bisikleti olmayan vatandaşlarımız için ise Yatağan Belediyesi tarafından bisiklet desteği sağlanacak. Turun düzenlenmesinde katkı sağlayan başta Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık olmak üzere Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Levent Sevil ile destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95