ASKF’den Demeç Gazetesi’ne ödül

Muğla ASKF tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenmekte olan Geleneksel Amatör Spor Gecesi ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. 143 ödülün dağıtıldığı törende 2018 yılının başarılı sporcuları, kulüpleri, yöneticileri ve spora destek verenlere ödüller verilirken Yatağan Demeç Gazetesi de ödüle layık görüldü.

ASKF’den Demeç Gazetesi’ne ödül

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun(ASKF) 26’ncı Amatör Spor Ödül Töreni, Menteşe ilçesindeki CNS Tesislerinde gerçekleştirildi.

Törene, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Muğla Vali Yardımcısı Muğla Rıza Dalan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cumhur Çoban, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, ilçe belediye başkanları, Muğla İl Jandarma Komutanı Coşkun Sel, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer İlman, Muğlaspor  Kulübü Başkanı Erol Kapiz, yöneticiler, sporcular ve davetliler katıldı.

Büyük heyecana sahne olan törende, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık amatör spora verdiği destekten olayı ödüle layık görülürken, Bencikli okçular Emircan Haney ve Sevda Yaka yılın en başarılı sporcuları, Valilik Turnuvası gol kralı yılın gol kralı Emek İş Makinalarından Osman Çelikdemir, yılın kalecisi Levent Uysal ve amatör spora en fazla yer ve önem veren gazete olarak da Yatağan Demeç Gazetesi ödüle layık görüldü.

Törende ödül alanların listesi şu şekilde:

TEŞEKKÜR PLAKETİ ALANLAR

Esengül Civelek(Muğla Valisi), Dr. Osman Gürün(Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı), Tuğgeneral Coşkun Sel(İl Jandarma Komutanı),

Hakan Çetinkaya (Muğla İl Emniyet Müdürü) Serkan Öçalmaz(önceki Muğla Gençlik H.z.Spor İl Müdürü) Mehmet Kocadon(Bodrum Belediye Başkanı), Muhammet Şaşmaz (Dalaman Belediye Başkanı), A.Gürsel Uçar (Datça Belediye Başkanı), Behçet Saatcı (Fethiye Belediye Başkanı), Mehmet Demir(Kavaklıdere Belediye Başkanı), Kamil Ceylan( Köyceğiz Belediye Başkanı) Bahattin Gümüş(Menteşe Belediye Başkanı), Muhammet  Tokat(Milas Belediye Başkanı), Hasan Karaçelik (Ortaca Belediye Başkanı)Yakup Otgöz(Seydikemer Belediye Başkanı). H. Haşmet Işık(Yatağan Belediye Başkanı)

EN BAŞARILI AMATÖR SPOR YAZARLARI

Ekrem Orhan(Devrim Gazetesi Spor Yazarı), Berkay Göcekli (48 Spor),Hüseyin Açar (Milas-Önder Gazetesi), Sercan Ergin(Milas Medya Gazetesi), Mehmet Can Meral(Bodrum Medya) Abdulkadir Sevindik(Bodrum Arena Gazetesi), Ercan Vuranlar(Bodrum Olay Gazetesi).

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN GAZETELER

DEVRİM GAZETESİ(MUĞLA), Sportaca(Ortaca), Önder Gazetesi(Milas), Milas Medya Gazetesi(Milas), Demeç Gazetesi(Yatağan), 48 Spor, Haber (Milas), Gerçek Fethiye Gazetesi),

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN TELEVİZYON VE RADYO

FRT(Fethiye Radyo-TV) radyo Gözlem-MİLAS

2017-2018 EN BAŞARILI TAKIMLARI

Bodrum-Kırçiçeği Kadınlar Basketbol takımı(Kadın Basketbol Süper Ligine yükseldi), (Yalıkavakspor kadın Hentbol takımı(1.ligden Süper Lige yükseldi), Milas Belediyespor Erkek voleybol takımı(2.ligden 1.lige yükseldi), Muğlaspor U-16 Takımı  U-16 liginde Türkiye üçüncüsü), B.B.Bodrumspor U-14(U-14 Türkiye üçüncüsü), Dalaman Belediye Gençlikspor(Open Mix Kategorisinde Türkiye Şampiyonu), Dalman Sarsala Gençlik ve spor kulübü(Open Mix kategorisinde (Türkiye  Şampiyonu).

2017-2018 FUTBOL SEZONU ŞAMPİYON TAKIMLARI

Yeni Milasspor(Süper Amatör küme şampiyonu), Milas Bld. Beçin Gençlikspor(Amatör küme A Grubu şampiyonu),Düğerek Güneşspor(1.Amatör Küme B Grubu Şampiyonu) Milas Gençikspor(2.Amatör küme A  Grubu Şampiyonu).Datça Esnafspor(2.Amatör küme B Grubu şampiyonu),Muğla Gençlerbirliğispor(1.Amatör Kümeye çıkan 3.takım), Yeni Milasspor-U-19  U-19 ligi A Grubu Play-Off Şampiyonu)Ortaca Bld.Spor U-19-U-19 ligi B Grubu Şampiyonu), Muğlaspor U-17-(U-17 ligi A Grubu ve Play-Off Şampiyonu)B.B.Bodrumspor U-17(U-17 Ligi il ikincisi ilimizi temsilen Türkiye şampiyonasına gitti) Ortaca Belediyespor U-17(U-17 ligi B Grubu şampiyonu),Ortaca Belediyespor U-16) (U-16 Ligi Play-Off Şampiyonu) Milasgücüspor U-16(U-16 Ligi Play-Off Şampiyonu) Milas Gücüspor U-15 (U-15 Ligi B Grubu Şampiyonu) Muğlaspor U-15(U-15 ligi C Grubu Play-Off 1.Etap B Grubu şampiyonu ve Play-Off 2.Etap İl ikincisi ve İlimizi temsilen Türkiye şampiyonasına gitti)B.B.Bodrumspor U-15((U-15 ligi A Grubu ve Play-Off 1.Etap A Grubu Şampiyonu),Milas Gençlikspor U-15(U-15 B Grubu Şampiyonu)Ortaca Belediyespor U-15(U-15 D Grubu Şampiyonu)Muğlaspor U-14(U-14 Ligi B Grubu ve Play-Off A Grubu Şampiyonu),Ortaca Belediyespor U-14 (U-14 ligi C Grubu Şampiyonu)Fethiyespor-U-14(U-14Ligi D Grubu şampiyonu).Marmaris 1923 Spor-U-13(U-13 C Grubu ve Play-Off  Şampiyonu),B.B.Bodrumspor U-13(U-13 Ligi A Grubu Şampiyonu) Milas Gençlikspor U-13(U-13 Ligi (U-13 Ligi B Grubu şampiyonu), Fethiyespor U-13(U-13 ligi D Grubu Şampiyonu) YalıkavakBelediyespor U-12(U-12 Ligi A Grubu Şampiyonu) B.B.Bodrumspor U-12( U-12 Ligi B Grubu Şampiyonu), Muğlaspor U-12(U 12 Ligi C Grubu Şampiyonu)Marmarisspor U-12(U-12 Ligi D Grubu Şampiyonu), Fethiyespor U-12(U-12 Ligi  E Grubu Şampiyonu),B.B.Bodrumspor U-11(U-11 Ligi A Grubu ve Play-Off Şampiyonu)Milas Gençlikspor U-11(U-11 Ligi B Grubu Şampiyonu ve İl İkincisi),Marmaris Gençlikspor U-11(U-11 Ligi  C Grubu Şampiyonu),Ortaca Esnafspor U-11(U-11 Ligi D Grubu Şampiyonu)

EN CENTİLMEN TAKIMLAR

Yeni Milasspor(Süper Amatör kümenin en centilmen takımı), Güllük Belediyespor(1:Amatör küme Liginin En centilmen  takımı), Yeşilüzümlüspor(2.Amtör küme liginin en centilmen takımı), Gökova Körfezspor(Valilik kupası Futbol turnuvasının en centilmen takımı)

EN BAŞARILI İL TEMSİLCİSİ

Ali Şalk(Okul Sporları İl Temslcisi), Sadık Özdemir(Motosiklet İl Temsilcisi) Erkan Bingöl(Muay-Thai İl Temsilcisi), Osman Gökmen(Yelken İl Temsilcisi),

EN BAŞARILI FUTBOL HAKEMLERİ

Hakan Karabalçık , Mustafa Burak Dilitatlı, Hüseyin Kılıç, Emrecan Tatlıyer(2017-2018 Futbol sezonu En Başarılı Hakemleri)

EN BAŞARILI ANTRENÖRLER

Nazım Ceylan(Futbol)(Düğerek Güneşspor), Alim Deligöz(Futbol)(Milas Belediye Beçin Gençlikspor), Serkan Şen(Hokey)(Muğla Gençlikspor), Abdullah Aldemir(Güreş)(Muğla Gençlikspor Kulübü), Fatih Pehlivanoğlu(Su Sporları)(Bodrum Yarım ada Su Sporları Kulübü), Mesut Yıldırım(İşitme Egellliler)(Ortaca İşitme Engellilerspor Kulübü)

EN BAŞARILI SAHA KOMİSERLERİ

Mehmet Karabulut(2017-2018 Futbol sezonu En Başarılı Saha Komiseri –TURHAN ÖLMEZ(2017-2018 Futbol sezonu En Başarılı Saha Komiseri)

EN BAŞARILI SAĞLIKÇI

Bünyamin Özlem (2017-2018 Futbol sezonu En Başarılı Sağlıkçısı)

EN BAŞARILI SPORCULAR

Emircan Haney((Milli Okçu-Muğla BŞ Bld.Spor)(Yıldızlar-Gençler  Dünya Şampiyonası Erkek takım Dünya ikincisi)

Ayşenur Çankaya(İşitme Engelliler-Hentbol)(Ferdi)(İşitme Engelliler Hentbol Dünya Şampiyonası Milli Takım Dünya İkincisi)

Beyza Çelik( Kick-Boks)(Fethiye Belediyespor)(Gençler Dünya Şampiyonası Full Contact Dünya Üçüncüsü)

Sevda Yaka(Okçuluk)(Muğla BŞ Bld.Spor Kulübü)(Makaralı Yay Bayan takımında Avrupa Birincisi,

Mustafa Aydemir(Karate)(Fethiye Gençlikspor Kulübü)(8.Uluslararası Turkısh Open Karate Turnuvası 13 Yaş Bay Kumite 55 Kğ.Birincisi)

Sedanur Kurt(Hokey)(Muğla Olipikspor)(15 y)(Muğla Olipikspor)(15 aş altı Doğu Avrupa şampiyonası Birincisi)

Hatice Sena Kayacan, (Karate) (Fethiye Gençlik ve Spor Klb. )     (23.Balkan Çocuklar Karate

Şampiyonası Yıldız Bayan Kumite 42 Kg Birincisi)

Elanaz Arslan(Karate) (Fethiye Gençlik ve Spor Klb.)     (23.Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası Yıldız Bayan Kumite 34 Kg Birincisi)

Serpil Soy(Taekwondo) (Kavaklıdere Belediyespor) ( Balkan Şampiyonası Birincisi)

Lara Güven (Karate) (Fethiye Gençlik ve Spor Klb. )     (8.Uluslararası Turkısh Open Karete Turnuvası 14-15 Yaş Bayan Takım Kumite Üçüncüsü)

Ravza Duraman  (Karate) (Fethiye Gençlik ve Spor Klb. )     (8.Uluslararası Turkısh Open Kararte Turnuvası 12 Yaş Bayan Kumite 50 Kg İkincisi)

Baran Bulut Kocaman ( Motor Sporları) (Fethiye Ormanspor) (Moto Cros Doğu AvrupaŞampiyonası Genel Klasman İkincisi)

Merve Sağlam (Muay-Thai) (Amiral Turgutreisspor Klb.) (Türkiye Muay-Thai Şampiyonası Büyükler Birincisi )

Oğuz Önal ( Yelken) (B.B.Bodrumspor Klb.) (TYF Yarıyıl Kupası İnternationel OptimistRegatta Yarışları Birincisi)

Bilge Nur Yazıcı Yelken) (Turgutreis Yelkenspor Klb.) (TYF Optimist Bayanlar Türkiye Şampiyonası Birincisi)

Anıl Yüksel(Milli) (Tenis) (Göcek Tenis Klb.) (Çift Erkekler Türkiye Şampiyonası Birincisi)

Kaan Çepel  (Milli) (Tenis) (Göcek Tenis Klb.) (Çift Erkekler Türkiye Şampiyonası Birincisi)

Tuğçe Koldaş (Kürek) (Fethiye Belediyespor) (Büyükler Türkiye Kupası Birincisi)

Fatma Hanım Gökçe ( Kürek) (Fethiye Belediyespor) (Büyükler Türkiye Kupası Birincisi)

Vildan Şenocak (Okçuluk ) (Muğla Gençlikspor Klb.) (Türkiye Şampiyonası Takım Birincisi)

Ayşe Salgın (Okçuluk ) (Muğla Gençlikspor Klb.) (Türkiye Şampiyonası

Takım Birincisi)

Sevinç Serin  (Okçuluk ) (Muğla Gençlikspor Klb.) (Türkiye Şampiyonası Takım Birincisi)

M. Alper Koçak (Kürek) (Fethiye Belediyespor) ( Gençler Türkiye Şampiyonası İkincisi)

Durmuş Kızılkaya (Muay-Thai) (Doğan Budokanspor Klb.) (Türkiye Muay-Thai Şampiyonası Büyükler İkincisi)

Faruk Topçu(Kano) (Muğla Gençlikspor Klb.) (Durgunsu Kano Türkiye Kupası Cl Mini Erkekler İkincisi)

Sena Yücedağ(Kano) (Muğla Gençlikspor Klb.) (Durgunsu Kano Türkiye Kupası Yıldız Kadınlar İkincisi)

Yusuf  Şaşmaz (Taekwondo) (Fethiyegücüspor Klb.) (Taekvvondo Poomse Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Ferdi Erkekler 18 Yaş Üzeri İkincisi)

Melisa Soytürk (Eskrim) (Fethiye Eskrim spor Klb.) (14 Yaş Altı Eskrim Flöre Avrupa Kupası Üçüncüsü )Lidya Kıçgazi(Eskrim) (Fethiye Eskrim spor Klb.) (14 Yaş Altı Eskrim Flöre Avrupa Kupası Üçüncüsü )

Müyesser Hilal Güreş (Eskrim) (Fethiye Eskrim spor Klb.) (14 Yaş Altı Eskrim Flöre Avrupa Kupası Üçüncüsü ) Sema Nur Uslu(Taekvvondo) (Kar Kaplanları Spor Klb.)     (Minikler Türkiye Taekvvondo

Şampiyonası 27 Kg Minikler Üçüncüsü )

Bengi Hafızoğlu(Satranç) (Ortaca Belediyespor) ( 13 Yaş Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü)

Furkan Işık Yıldız (Taekvvondo) ( Kavaklıdere Belediyespor ) (Yıldızlar Türkiye Taekvvondo Şampiyonası 65 Kg Üçüncüsü )

Oğuzhan Karslı(Taekvvondo) (Muğla Büyükşehir Belediyesi spor Klb.) (Kulüpler Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü)İlhan Aldı(Milli) (Güreş) (Milas Güreş Eğitim Merkezi) (Greko-Romen Avrupa Şampiyonası

Minikler-Greko-Romen Türkiye'yi Temsil etti)

Batu Özonur (Milli) (Yelken) (B.B.Bodrumspor Klb.) (Laser 4.7 Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil etti)

Efe Ağan (Yelken) ( B.B.Bodrumspor Klb.)   (Laser Radial Dünya Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil etti)

Yusuf Üzer (Atletizm) (Muğla Büyükşehir Belediyesi spor Klb.) (Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası 400m ve 800m de birinci 1500m de ikinci)

Fikret Akay(Triatlon) (Muğla Büyükşehir Belediyesi spor Klb.) (60 + yaş grubu Türkiye Duatlon ve Türkiye Triatlon şampiyonu )

GOL KRALI

Osman Çelikdemir Emek İş Makinaları)       (2018 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının)

EN BAŞARILI KALECİ

Levent UYSAL (Esençayspor) (2018 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının)

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47