Başardın, yine başarırsın Emircan!

Kayseri’de düzenlenecek Türkiye şampiyonasına katılacak Emircan Haney, turnuvada ilk üçe girmeyi başarırsa bundan sonra kariyerinde ilk defa büyükler kategorisinde A milli takıma seçilecek ve 2019 yılında Türkiye’yi uluslararası müsabakalarda temsil edecek.

Burak Alper Kuş
Başardın, yine başarırsın Emircan!

Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’nde okçuluk antrenörü Ejder Sözen yönetiminde hazırlanarak başta dünya şampiyonluğu olmak üzere çok sayıda kupa ve madalya kazanan Bencik Okçuluk Takımı sporcusu Emircan Haney, kariyerine yeni bir başarıyı eklemek üzere Kayseri’ye hareket etti.

2018 yılı içerisinde düzenlenen üç turnuvada elde ettiği başarılarla A milli takım seçmelerini beşinci bitiren Haney, Kayseri’deki turnuvaya özel olarak davet edildi ve turnuvaya çeyrek finalden başlamaya hak kazandı.

Turnuva sonucunda ilk üçe girmeye hak kazananlar A Milli Takım Büyükler Takımına seçilecek ve 2019 yılı içerisinde düzenlenecek uluslararası müsabakalarda Türkiye’yi temsil edecek.

Haney, turnuvada ilk üçe girmeyi başarırsa kariyerinde ilk defa büyükler kategorisinde mücadele etmeye hak kazanacak ve 2019 yılında Türkiye’yi uluslararası arenada temsil edecek.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER