19 Ağustos 2018 Pazar

Yatağan Termik Santrali’nde can telaşı

Başarı, tesisleşmeyi beraberinde getirdi

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’nde yapımı tamamlanan halı saha ve okçuluk tesisi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

07 Ağustos 2018 Salı 08:59
Bu haber 257 kez okundu
Başarı, tesisleşmeyi beraberinde getirdi

Spor alanına yatırımları ile dikkat çeken Muğla Büyükşehir Belediyesi, Muğla’ya yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin Yatağan ilçesine kazandırdığı Bencik Mahallesi Halı Saha ve Okçuluk Tesisi, düzenlenen törenle açıldı ve sporcuların hizmetine sunuldu.

Bencik Mahallesinde yapılan açılış törenine, CHP Muğla milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan, Mürsel Alban, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Bencik Mahalle Muhtarı Fahri Şafak, Bencik Okçuluk Takımı kurucusu ve antrenörü Ejder Sözen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Daşgın ve vatandaşlar ve sporcular katıldı.

Bencik Mahallesinde 638 bin TL yapılan spor tesisinde 1 adet 27,25 X 50,5 boyutlarında halı saha, 10 X 60,5 okçuluk sahası, 120 metrekare büyüklüğünde 2 adet soyunma odası 1 kafeterya, 1okçuluk spor odası bulunuyor. 2011 yılında kurularak ulusal ve uluslararası toplam 123 madalya ile büyük bir başarı sahibi olan Bencik Okçuluk takımının kurucusu ve antrenörü Ejder Sözen böyle bir tesisin mahalleye kazandırılmasının Muğla’da okçuluk sporuna büyük yarar sağlayacağını söyledi.

Sözen, Bencik Okçuluk takımının büyük başarılara imza attığını belirtirken bu başarıların artması için destek veren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e teşekkür etti. Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık açılış töreninde yaptığı konuşmada Muğla’nın Büyükşehir Belediyesi olduğu günden beri Büyükşehir ile uyumlu çalışarak vatandaşlarına hizmet ettiklerini söyledi ve bu tesisi ilçelerine kazandıran Gürün’e teşekkür etti.

“Spora ve sporcuya desteklerimiz sürecek”

Gürün ise, Muğla’ya 969 milyon lira yatırımla en fazla yatırım yapan kurum olduklarını vurgularken Muğla’da spora, sporcuya büyük önem verdiklerini, bugüne kadar 16 milyon lira yatırımla tenis, basketbol, halı saha, voleybol, okçuluk, yüzme gibi farklı branşlarda birçok tesisi Muğla’ya kazandırdıklarını söyledi.

Başkan Osman Gürün, “Muğla’yı ve Türkiye’yi ulusal ve uluslararası turnuvalarda, Milli takımda başarı ile temsil edecek zeki, çevik, ahlaklı sporcu gençleri bu tesislerde yetiştirmek en büyük amacımız. Büyükşehir Belediyesi olarak spora, sporcuya desteklerimiz ve yatırımlarımız bundan sonra da devam edecek. Meslektaşım Ejder Sözen kısa sürede Bencik’ten dünya çapında okçular yetişmesini sağladı. Bu başarının örnek olması ve desteklenmesi gerekiyor. Düzenli antrenman, doğru yönlendirmeler, takım oyunu, başarıya inançla Bencik’te güzel bir spor ortamının oluştu ve bu tesis yeni başarıların yuvası olacak” diye konuştu.

Öte yandan, CHP Muğla milletvekilleri Burak Erbay, Suat Özcan, Mürsel Alban ve Bencik Mahalle Muhtarı Fahri Şafak da birer konuşma yaparak tesisin hayırlı olmasını dilediler.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV