Bencikli kızlar, Yatağan’ın gurur olmaya devam ediyor

Yatağan’ın Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen 2020 Açık Hava Türkiye Şampiyonası’ndan 3 altın ve 1 bronz madalyayla döndü.

Bencikli kızlar, Yatağan’ın gurur olmaya devam ediyor

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun bu yıl düzenlediği son turnuva olan 2020 Açık Hava Türkiye Şampiyonası, Antalya’da gerçekleştirildi.

Yatağan’ın kırsal mahallesi olan Bencik Mahallesi’nde Aile Hekimi Ejder Sözen yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı da turnuvaya katılan takımlar arasında yerin aldı. Takımda, Hazal Burun, Sevda Yaka, Songül Lök ve Emircan Haney yer aldı.

Turnuvaya damga vuran Hazal Burun, Sevda Yaka, Songül Lök’ten oluşan kız takımı, topladığı 2027 puan ile 9 ay sonra yeniden birincilik kürsüne çıkmayı başardı ve turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Ayrıca, kız takımının topladığı bu puan, bugüne kadar katıldıkları turnuvalarda elde ettikleri en yüksek puan olarak kayıtlara geçti.

Bir önceki yarışmada büyükler kategorisinde mücadele ederek altın madalya kazanan Emircan Haney, bu turnuvada yine büyükler kategorisinde yarışarak 703 puan topladı. Bu puanla turnuvayı dördüncü bitiren Haney, bronz madalya kazandı. Haney’in topladığı 703 puan, kariyerinin en yüksek puanı olarak kayıtlara geçti.

Çok verimli bir yarışma çıkarttıklarını belirten Antrenör Ejder Sözen, “Sporcularımız, şampiyonluk kazanmayı bir gelenek haline getirdi. Bu durum, sporcuların omuzlarına ayrıca bir sorumluluk yüklüyor. Sporcularımız sürekli çalışarak katılacakları turnuvalara hazırlanıyorlar ve Yatağanımızı en iyi şekilde temsil ediyorlar. Desteklerinden dolayı herkese çok teşekkür ediyoruz. Turnuvada ter akıtan tüm sporcularımı da ayrıca kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülsel  Acar Yaman
Gülsel Acar Yaman - 12 ay Önce

Aynı yorumu tekrarlıyorum. Tebrikler kızlar Yatağan,'ın Mugla,nın Türkiye, nin gururusunuz ne mutlu size ne mutlu bizlere başarılarınızın devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER

banner68