Bencikli okçular, Romanya ve Polonya yolcusu!

Ağustos ayında Romanya’da yapılacak Yıldızlar-Gençler Avrupa Kupası ve Polonya’da yapılacak Yıldızlar-Gençler Dünya Şampiyonası’na katılacak Türkiye Okçuluk Milli Takımı’nda, 3 Bencikli okçu Ay-Yıldızlı formayı terletecek.

Bencikli okçular, Romanya ve Polonya yolcusu!

Haziran ayı içerisinde Antalya’da yapılan Türkiye Yıldızlar-Gençler Okçuluk Şampiyonasında ilk altıya giren sporcular geçtiğimiz hafta Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde, Milli Takımı oluşturmak için kampa alındı. On gün süren seçme yarışması sonucunda Makaralı Yay Genç Erkek Kategorisinde Emircan Haney yarışmayı 1. sırada, Makaralı Yay Genç Kız Kategorisinde Songül Lök yarışmayı 2. sırada, Makaralı Yay Yıldız Kız Kategorisinde Hazal Burun yarışmayı 2. sırada tamamlayarak Milli Takımlarımızda yer almaya hak kazandı.

Milli takıma seçilen sporcular, bu hafta sonu Samsun’da yapılacak Büyükler Türkiye Şampiyona (TSP-3) katılacak ve bayramdan sonra Gelibolu’da milli takım kampına alınacaklar. 1 Ağustos’tan önce Avrupa Kupasına katılmak için Romanya’ya hemen takibinde Dünya Şampiyonasına katılmak için Polonya’ya gidecekler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nın başarılı Antrenörü Ejder Sözen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Takımımla beraber hedeflerimizi bir yıl önce belirlemiştik. 2021 yazında yapılacak olan uluslararası yarışmalarda milli takımlarımızda yer alarak ülkemizi temsil etmeyi çok istiyorduk. Üç sporcuyla birlikte bunu başarmış olduk. Çok mutluyum. Emircan Haney ve Songül Lök daha önceki yıllarda da milli takımlarımızda yer almıştı. Şimdi Hazal Burun da arkadaşlarının izinden milli takıma seçilmiş oldu. Hazal Burun ile birlikte yetiştirdiğim milli sporcu sayısı dört olmuş oldu bu benim için büyük bir gurur. Her üçünün de hem Avrupa Kupasında hem de Dünya Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68