Bir “Ayser-Kazım Eren Ortaokulu” klasiği

Yatağan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu çim hokeyi takımları, Muğla’da düzenlenen Açık Alan Hokey Yıldızlar İl Şampiyonası’nın erkekler ve kızlar kategorilerinde namağlup şampiyon oldu. İki takım, turnuva boyunca kalesinde sadece bir gol gördü.

Bir “Ayser-Kazım Eren Ortaokulu” klasiği
 2014 yılında Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası'nı şampiyon tamamlayan Yatağan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu takımı, bu başarısını tekrarlamak için çalışmalarını, beton sahada sürdürüyor.

Erkekler ve kızlar kategorisinde yarışan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu takımı, 30-31 Mart tarihlerinde Muğla’da düzenlenen Açık Alan Hokey Yıldızlar İl Şampiyonası’nda, erkekler ve kızlar kategorilerinde yarıştı. Kategorilerinde 3’e maç oynayan iki takım, oynadıkları tüm maçlardan galip ayrıldı. Bozüyük temsilcileri, şampiyonayı kalesinde gördüğü tek golle kapatırken, golü yiyen Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Yıldız Erkekler Takımı oldu.

Şampiyonanın sona ermesiyle birlikte, il şampiyonu olan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, Kavaklıdere Atatürk O.O., Kavaklıdere Menteşe O.O., Muğla Merkez Denizova O.O. takımları, 2-5 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Açık Alan Hokey Yıldızlar Bölge Grup Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Bu turnuvayı başarıyla tamamlayan takımlar, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak.

Diz sakatlığı nedeniyle yaklaşık 2 aydır tedavi gördüğünü ifade eden takımın antrenörü Mahmut İmren, bu süre zarfında takımdan uzak kalmasına rağmen aklının sürekli antrenörü olduğu takımda olduğunu kaydetti.

Takımının il birincisi olması nedeniyle büyük bir mutluluk yaşadığını ifade eden İmren, “Sakatlığım nedeniyle takımımın başında yokken, sporcularımız edindikleri bilgilerle kendileri çalışmış. Bu da sporculara, hokey ile ilgili her türlü bilgiyi verdiğimizi gösteriyor. Sporcularımız, kendi imkanlarıyla yaptıkları antrenmanların ardından, il birincisi olarak beni ve okulumuz gururlandırmıştır. Muhteşem performanslarından dolayı her birini kutluyorum” şeklinde konuştu.

İmren, ayrıca takımlarına destek vererek bu noktaya gelmesinde büyük katkıları olan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, Okul Müdürü Hakan Karatop, Müdür Yardımcısı İlyas Doğan, okul öğretmenleri ve velilere teşekkür etti.

Okul Müdürü Karatop ise, hedeflerinin bölge birinciliğinin ardından Türkiye şampiyonluğunu yinelemek olduğunu belirterek, “Başarılarından dolayı, sporcularımızı ve antrenörümüzü kutluyor, destek veren tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68