Boylarından büyük işler başarıyorlar

Türkiye Okçuluk Federasyonunun 2018 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan '2018 Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışması'nda, Bencikli okçular Türkiye üçüncüsü oldular.

Boylarından büyük işler başarıyorlar

Türkiye Okçuluk Federasyonunun 2018 Yılı Faaliyet Programı'nda yer alan '2018 Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışması, Samsun’da düzenlendi. Turnuvaya 108 kulüpten 875 sporcu katıldı.

Kıyasıya geçen mücadelelerin ardından yıldızlar yaş grubunda yer alan Sevda Yaka ve Songül Lök, yaş kategorilerinin dışında mücadele ederek büyükler kategorisinde büyük bir başarıya imza attı. Bu yarışmada Yaka 6., Lök ise 7. Olurken Sevda Yaka, Songül Lök ve Gülçin Balık’tan oluşan kız takımı büyükler kategorisinde büyükler kategorisinde Türkiye dördüncüsü, gençlerde ise Türkiye üçüncüsü oldu. Yıldız kızların yaş kategorilerinin çok üstündeki kategorilerde elde ettiği başarı, turnuvaya damgasını vurdu.

Öte yandan, Emircan Haney, Sevda Yaka ve Songül Lök, 4-6 Ocak 2019 tarihlerinde Samsun’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda yarışacak milli takım kadrosunun belirleneceği milli takım seçmelerine katılmaya hak kazandı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER