Doktorun okçuları madalyaya doymuyor

Yatağan ilçesinin kırsal Bencik Mahallesi’nde çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Samsun’daki Salon Okçuluk Türkiye Kupası’ndan 3 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalyayla döndü.

Doktorun okçuları madalyaya doymuyor

Bencik Mahallesi’nde aile hekimi Ejder Sözen tarafından 2011 yılında atıl vaziyetteki tütün deposunda kurulan okçuluk takımı, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Bencik Mahallesi’ne açılan okçuluk tesisinde çalışmalarını sürdürüyor.

Dünya şampiyonu sporcu çıkarma başarısını gösteren takım, Bencik’teki çocuk ve gençleri okçuluk sporuna kazandırarak adından sıkça söz ettiriyor.

Meltem Yaka, Hazal Burun, Sevda Yaka ve Songül Lök’den oluşan kadroyla son olarak Samsun’daki kupa müsabakalarına katılan takım, Makaralı Yay Genç Bayanlar kategorisinde mücadele etti.

Müsabakaların klasmanını birinci sırada tamamlayan Hazal Burun, Sevda Yaka ve Songül Lök’den oluşan bayan takımı, elemeler sonucunda altın madalya kazandı. Bu sonuçla, bayan takımı 2019 yılında katıldığı tüm yarışmalarda kürsüye çıkma şansı yakalamış oldu.

Ayrıca, bireysel yarışmalarda da Hazal Burun gümüş madalya, Songül Lök ise bronz madalya kazandı.

Bu sonuçla, bayan takımı turnuvadan 3 altın, bir gümüş ve bir bronz madalya ile döndü. 2011 yılında kurulan takım, son madalyalar ile birlikte madalya sayısını da 157’ye çıkarmış oldu.

Okçuluk takımına ödül yağıyor

Öte yandan, bu yılki istikrarlı başarılarından dolayı Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen ödül töreninde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, 2019 yılının takımı ödülüne layık görüldü.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa sadık özdemir
Mustafa sadık özdemir - 10 ay Önce

Bu kızlarımızın başarılarını en içten dileklerimle kutlar başarılarının devamını diler uluslar müsabakalardada katıldıklarında aynı başarıyı yakalamalarını istiklal marşımızı bütün dünyanın gözleri önünde hep bir ağızdan söylemeyi şanlı bayrağımızı en üst seviyede göstermelerini yürekten diliyor kızlarımızın gözlerinden öpüyorum bu ülke ileride sizlerle gurur duyacak

SIRADAKİ HABER

banner69

banner68