Fatih’in futsalcı kızları Türkiye yarı finallerinde

Yatağan ilçesindeki Fatih Ortaokulu’nun Yıldız Kızlar Futsal Takımı, Isparta’da düzenlenen grup maçlarında gösterdiği başarılı performansla adını Türkiye Yarı Finallerine yazdırmayı başardı.

Fatih’in futsalcı kızları Türkiye yarı finallerinde

2018-2019 Okul sporları organizasyonu bünyesinde Muğla Yıldız Kızlar Futsal Şampiyonu Fatih Ortaokulu, Muğla iline temsilen gittiği Isparta’daki grup maçlarında Denizli temsilcisi Atatürk ortaokulunu 5-0, grubun en güçlü takımı olan ve Antalya’dan gol yemeden gelen Kepez Turgut Reis Ortaokulu’nu 1-1 sona eren maçın ardından penaltı atışları sonucunda 4-3 yenerek, grupta yakaladığı büyük bir avantajın ardından son gün oynanan Burdur temsilcisi Bucak Susuz Ortaokulu’nu da 8- 0 yenerek ismini Türkiye Yarı Finallerine yazdırdı.

Mehmet Çakır ve Orçun Öz’ün yaptığı Fatih Ortaokulu Kız Futsal Takımı, 11 -15 Mayıs tarihlerinde Denizli’de düzenlenecek olan Türkiye yarı finallerinde de başarılı olursa Yatağan’ı ve Muğla’yı Türkiye finallerinde temsil edecek.

Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fatih Ortaokulu’nun spora ve sosyal etkinliklere ne kadar önem verdiği tüm ilçe tarafından bilinmektedir. Geçen yıl da il şampiyonu olan Futsalcı kızlarımızın başarılarının tesadüf olmadığını görmekteyiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER