Fitness ve vücut geliştirmede Muğla’ya 2 Türkiye ikinciliği

Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmeleri Antalya'da düzenlendi. Şampiyonaya Muğla’yı temsilen katılan 2 sporcu, kategorilerinde ikinci olarak Türkiye’yi Avrupa Şampiyonası’nda temsil etmeye hak kazandılar.

Fitness ve vücut geliştirmede Muğla’ya 2 Türkiye ikinciliği
Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından Manavgat'taki bir otelde Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası milli takım seçmeleri düzenlendi. Pazar günü sona eren şampiyonaya 65 kategoride 800'den fazla sporcu katıldı.

Şampiyonaya kendi imkanlarıyla hazırlanarak Muğla’yı temsilen katılan Muğla Olimpik Spor Kulübü sporcuları Ebru Balandı ve Tahir Han Vural, büyük bir başarıya imza attılar.

Yatağan ve Menteşe ilçelerinde faaliyet gösteren Olimpik Spor Salonu’nun Muğla Olimpik Spor Kulübü sporcularından Balandı, bikini fitness kategorisinde, Vural ise büyük erkekler vücut geliştirme kategorisinde Türkiye ikincisi olmayı başardılar.

Kulüp Başkanı Şahin Ortan, muhabirimize yaptığı açıklamada, şampiyonada derece elde ederek Türkiye’yi Avrupa şampiyonasında temsil etmeye hak kazanan sporcularını kutladı.

Muğla’yı başarılı bir şekilde Antalya’da temsil ettiklerini belirten Ortan, daha büyük başarılar elde etmek için yerel yönetimler ile sponsorların desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2018, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER