Genç okçulardan Kaymakam Çiçek’e ziyaret

Yatağan Bencik Mahallesinde faaliyet gösteren Okçuluk takımı Hocası Dr. Ejder Sözen, beraberinde Yatağan Anadolu Lisesi öğrencisi Hazal Burun, 23 Nisan Ortaokulu öğrencisi Ecesu Demircan, Bencik Ortaokulu öğrencisi Gizem Sağlık ile Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’i makamında ziyaret ettiler.

Genç okçulardan Kaymakam Çiçek’e ziyaret

Samsun'da 27 Şubat-1 Mart tarihleri arasında, 2020 Minikler Türkiye Şampiyonası düzenlendi. Salon Okçuluk Tesisleri'ndeki şampiyonaya 108 kulüpten 1008 sporcu katıldı. Muğla'nın Yatağan ilçesinin kırsal Bencik Mahallesi'nde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, şampiyonaya 11-12 yaş kızlar kategorisinde Ecesu Demircan ve Gizem Sağlık, 11-12 yaş erkek kategorisinde Ahmet Emir Çakmak ve 13-14 yaş kategorisinde Lara Su Koçak ile katıldı.

Kıyasıya geçen mücadelelerin sonucunda, Lara Su Koçak altın madalya, Ecesu Demircan gümüş madalya ve Gizem Sağlık bronz madalya kazandı.

İlçeye dönen sporcular, soluğu Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek’in yanında aldı.

Antrenörleri Ejder Sözen ile Kaymakam Çiçek’i makamında ziyaret eden sporcular, desteklerinden dolayı kaymakama teşekkür ettiler.

Sözen, burada yaptığı konuşmada, “Okulu Yatağanda olan, yani Yatağan’da okuyan son dönemde yeni başarılar kazanmaya başladığımız yeni okçularla ve onlara koçluk yapan Hazal ile sizi ziyaret etmek istedik. Her zaman bize destek olduğunuz için teşekkür ediyoruz” diyerek takım hakkında bilgiler verdi.

Çiçek ise, okçuluk takımını yakından takip ettiğini ve başarılarıyla gurur duyduklarını belirterek sporculara başarılar diledi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68