Göktaş: “Büşra ile kalbimiz İspanya’da atacak”

Türk Taekwondo Yıldız Milli Takımımız, Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında, İspanya’nın Marine D’Or kentinde düzenlenecek “Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası”na gidiyor.

Göktaş: “Büşra ile kalbimiz İspanya’da atacak”

Elde ettiği başarıları dolayısıyla Milli Takıma seçilen Kavaklıdere Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcusu Büşra Öztürk, daha önce; bölgesel, ulusal şampiyonlukları yanı sıra Antalya’da yapılan Dünya Başkanlık Kupasında üçüncü, Özbekistan’da yapılan Dünya Şampiyonasında beşinci olmuştu.

Öztürk’ün Milli Takımımızla gittiği İspanya’dan, Avrupa derecesiyle dönmesi bekleniyor.

Antrenörü Halil Özduran, çok çalıştıklarını ve Büşra’dan ümitli olduğunu söylerken bu başarının abartısız, Kavaklıdere gibi küçük bir ilçeden çok zor şartlarda çıktığını vurguladı.

Taekwondo Federasyonu Muğla İl Başkanı Uğur Göktaş ise duygularını bir program dolayısıyla gittiği Almanya’dan şu sözlerle bildirdi:

“Muğla Taekwondosu artık her yerde olduğunu ve başarısını açıkça göstermiştir. Büşra, Muğla’nın altın sporcusudur. Kendisinin bugün değilse yarın ama mutlaka bir gün Ay Yıldızımızı göndere çektirerek İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyuracağına inancım sonsuzdur. Tabi bu noktada Büşra’nın diğer bir özelliği de Muğla taekwondosu için böyle bir noktaya ulaşmış ilk ve tek rol model sporcu olmasıdır. Kendisine güveniyoruz. Muğla taekwondosu olarak dualarımız, Milli Takımımız ve Büşra ile olacaktır. Tabi burada söylemeden geçemeyeceğim ki bu gururda Halil Hocanın emekleri yadsınamaz. Ben İspanya’ya giden idarecilerimizden teknik ekibimize ve sporcularımıza kadar herkese başarılar dilerken, yine kalbimiz İspanya’da atacak diyorum.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56