20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Halı saha turnuvasının şampiyonu Bozarmut oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi işbirliğiyle Yatağan ilçesinde düzenlenen 18 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nın şampiyonu, Bozarmut Mahallesi oldu.

11 Temmuz 2017 Salı 19:01
Bu haber 713 kez okundu
Halı saha turnuvasının şampiyonu Bozarmut oldu

 Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Bahar Kupası müsabakalarının ardından, vatandaşların talepleri doğrultusunda 18 yaş altındaki gençler için de futbol turnuvası düzenlendi.

İlçedeki mahallelerin katılımıyla gerçekleşen turnuvada 21 takım sahne aldı. Çekişmeli müsabakaların olduğu turnuvanın finalinde, Bozarmut Mahallesi ile Konak Mahallesi 2 takımı karşı karşıya geldi. Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerindeki halı sahada oynanan maçı, Bozarmut Mahallesi 6-3’lük skorla kazanarak şampiyon oldu. Finalde Bozarmut’a yenilen Konak Mahallesi 2, turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Turnuvanın üçüncülük maçında ise, Konak Mahallesi 1 ile Bencik Mahallesi karşı karşıya geldi. Kıyasıya mücadeleye sahne olan maçı Konak Mahallesi 1 6-4’lük skorla kazanarak turnuvayı üçüncü tamamladı. Bencik Mahallesi ise turnuvanın dördüncüsü oldu.

Turnuvanın final müsabakasını, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, Stratonikeia Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Bilal Söğüt, mahalle muhtarları ve vatandaşlar izledi.

Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, belediye olarak sosyal ve sportif faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

Toplumsal barış ve huzurun sağlanması için insanların birbirleriyle kaynaşması gerektiğini savunan Işık, “Yatağan Belediyesi olarak kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlere önem veriyoruz. Bu etkinliklerde vatandaşlarımız bir araya gelip dostluklarını pekiştiriyorlar. Etkinlikler, toplumsal barışa da hizmet etmiş oluyor. Bu turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyor, maçlarda ter döken tüm sporcuları kutluyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV