Halı sahanın şampiyonu Dere Mahallesi oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi işbirliğinde Yatağan ilçesinde düzenlenen “Yatağan Bahar Kupası Halı Saha Turnuvası”, Dere Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi arasında oynanan final müsabakasıyla sona erdi.

Halı sahanın şampiyonu Dere Mahallesi oldu
 Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi işbirliğinde Yatağan ilçesinde düzenlenen ve 35 takımın mücadele ettiği “Yatağan Bahar Kupası Halı Saha Turnuvası”, final müsabakasının oynanmasıyla sona erdi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerindeki halı sahada Dere Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi takımları arasında oynanan final müsabakası, büyük heyecana sahne oldu.

Mahallelilerin takımların destek verdiği müsabakayı, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörü Serdar Toprak, Maden Direktörü Yüksel Akın ve mahalle muhtarları izledi.

Kıyasıya mücadelenin yaşandığı final müsabakasında rakibini 5-3’lük skorla yenen Dere Mahallesi, kupanın sahibi oldu.

Müsabakanın ardından konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, turnuvanın dostluğu ve birlikteliği artırmak için düzenlendiğini söyledi.

Turnuvaların devam edeceğini belirterek Yatağan Belediye Başkanı Işık’a teşekkür eden Gürün, “Sporun gelişmesi için altyapıya önem veriyoruz. 2017 yılında 12 milyon liralık altyapı yatırımı yapacağız. Halı saha, yüzme havuzu ve spor tesisleri olmak üzere ihtiyaca göre tesisler yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde Yatağan’a yapılması planlanan kapalı yüzme havuzunun ihalesini yapacağız” dedi.

Kendisine halı saha turnuvası yapılması teklifi geldiğinde düşünmeden kabul ettiğini, bu durumu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün ile paylaştığını ve sonrasında “Yatağan Bahar Kupası Halı Saha Turnuvası”nın düzenlendiğini kaydeden Yatağan Belediye Başkanı Işık, gençler ve çocuklar için yeni turnuvalar sözü verdi.

Işık, halı saha tesislerini turnuva boyunca kendilerine tahsis eden Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörü Serdar Toprak ve Maden Direktörü Yüksel Akın’a teşekkür ederek, “Bugün çok güzel bir ortam var. Bu turnuva bize gösterdi ki vatandaşlarımız bu tür etkinliklere ilgi gösteriyor. O yüzden bu turnuvanın ardından 16-18 yaş aralığında bir turnuva daha düzenlemeyi planlıyoruz. Turnuvaya katılan herkesi tebrik ediyor, şampiyon takımı kutluyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından turnuvanın şampiyonu Dere Mahallesi, ikincisi Cumhuriyet Mahallesi ve üçüncüsü Yeni Mahalle takımlarına kupaları ve madalyaları verildi. Daha sonra turnuvaya katılan tüm mahallelerin muhtarlarına plaket, sporcularına ise madalya verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2017, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96