Kavaklıdereli genç sporcu, gözünü Dünya ve Avrupa şampiyonluğuna dikti

Kavaklıdere Belediyespor Tekvando Takımı’nın 14 yaşındaki sporcusu Büşra Öztürk, Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda kategorisinde Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Öztürk, bu kez çıtayı yükselterek katılacağı dünya ve Avrupa şampiyonalarından da şampiyonlukla dönmeyi hedefliyor.

Kavaklıdereli genç sporcu, gözünü Dünya ve Avrupa şampiyonluğuna dikti

Nisan ayında Konya’da düzenlenen Ortaokullar Arası Türkiye Tekvando Şampiyonası’nda 59 kilogram Yıldız Bayanlar kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Kavaklıdere Belediyespor Tekvando Takımı’nın 14 yaşındaki sporcusu Büşra Öztürk, Ankara’da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda 59 kilogram kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Türkiye’nin 81 ilinden 3 bin 50 sporcunun katıldığı şampiyonada Kavaklıdere ve Muğla’yı temsil eden Öztürk, elde ettiği dereceyle ağustos ayında Özbekistan’da düzenlenecek Yıldızlar Dünya Şampiyonası ve ekim ayında İspanya’da düzenlenecek Avrupa Yıldızlar Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Henüz genç yaşına rağmen 1,80 metre boyuyla dikkatleri üzerine çeken sporcu, 2 yıl önce başladığı tekvando sporunda gelecek vaat eden sporcular arasında gösteriliyor.

Büşra Öztürk, turnuvadan şampiyonlukla döndüğü için çok mutlu olduğunu belirterek, “Yaklaşık 2,5 yıl önce başladığım bu sporda bu kadar kısa sürede başarılar elde etmemde büyük katkısı olan başta antrenörümüz Halil Özduran ve Kavaklıdere Belediye Başkanımız Mehmet Demir’e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu başarılarımı, dünya ve Avrupa şampiyonalarında devam ettirerek ülkemizi başarıyla temsil edeceğim” dedi.

Takımın antrenörü Halil Özduran ise, sporcusunun elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını kaydederek, “2007 yılından beri Kavaklıdere Belediyespor Tekvando Takımı olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu 12 yıllık süreçte yaklaşık 150 sporcuyla çalışmalar yürüttük. Bu süreç içerisinde ulusal, Balkan ve dünya düzeyindeki yarışmalara gönderdiğimiz sporcularımız var. Ama Büşra iki yıllık sporcumuz. Bu süreçte çok büyük başarılar elde etti. Bu onun için daha başlangıç. Allah kısmet ederse daha bir çok ulusal ve uluslararası turnuvadan da başarıyla ayrılacaktır. Kulübümüzün bugün bu noktalara gelmesinde büyük emeği olan Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büşra Öztürk, şampiyonadan döndükten sonra soluğu, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ve İl Tekvando Temsilcisi Uğur Göktaş’ın yanında aldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER