Kavaklıdereli sporcu, dünya yedincisi oldu

İspanya’da düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nda mücadele eden Kavaklıdere Belediyespor Kulübü Tekvando Takımı sporcusu Büşra Öztürk, Avrupa yedincisi oldu.

Kavaklıdereli sporcu, dünya yedincisi oldu

Türk Taekwondo Yıldız Milli Takımı, Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında, İspanya’nın Marine D’Or kentinde düzenlenen “Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası”na katıldı.

Elde ettiği başarıları dolayısıyla Milli Takıma seçilen Kavaklıdere Belediyesi Spor Kulübü Taekwondo Takımı sporcusu Büşra Öztürk’ün de yer aldığı Milli Takım, başarılı sonuçlar elde etti.

Antalya’da yapılan Dünya Başkanlık Kupasında üçüncü, Özbekistan’da yapılan Dünya Şampiyonasında beşinci olan Büşra Öztürk, çeyrek finalde yenilerek Avrupa yedincisi olmayı başardı.

Öztürk’ün antrenörü Halil Özduran, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “1-3 Ekim tarihlerinde İspanya'da yapılan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasında tatamiye çıkan Kavaklıdere Belediye Spor Kulübü Taekwondo Takımı Milli Sporcumuz Büşra Öztürk, çeyrek finalde yenilerek Avrupa yedincisi oldu. Daha öncede dünya şampiyonasında çeyrek finalde yenilerek dünya beşincisi olan sporcumuzu gayret emek ve kısa sürede göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı kutlar ileriki şampiyonalarda başarılar dileriz. Bu başarıda bizimle olan ve destekleyen Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir’e ve ekibine, sporcumuzun ailesi Zabit Öztürk ve Fatoş Öztürk’e, Muğla Tekvando Temsilcimiz Uğur Göktaş hocamıza, bizimle olan ve dua eden herkese çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68