Kırsal mahalleden çıkıp rekorları alt üst ediyorlar

Yatağan ilçesinin kırsal mahallesinde okçuluğa meraklı aile hekimi yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Yıldızlar Gençlik Okçuluk Türkiye Şampiyonası’ndan 4 altın madalya, 1 gümüş madalya ve Türkiye rekoru elde ettiler.

Kırsal mahalleden çıkıp rekorları alt üst ediyorlar

Yatağan ilçesinin Bencik Mahallesi’nde 2011 yılında okçuluğa meraklı Bencik Aile Hekimi Ejder Sözen tarafından kurulan ve uzun yıllar atıl vaziyetteki tütün deposunda çalışarak kendi imkanlarıyla ulusal yarışmalara katılan Bencik Okçuluk Takımı, Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesine katılarak başarılarında ivme yakaladı.

Bugüne kadar dünya şampiyonluğunun yanı ulusal yarışmalarda elde ettikleri çok sayıda ödülü müzesinde sergileyen Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, büyükşehir belediyesinin Bencik Mahallesi’ne kazandırdığı tesiste çalışmalarını sürdürüyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, son olarak Ordu’da düzenlenen ve milli takım seçmeleri niteliğindeki Yıldızlar Gençlik Okçuluk Türkiye Şampiyonasına dört sporcu ve antrenörle katıldı.

Yarışma sonucunda sporculardan Emircan Haney, Makaralı Yay Genç Erkeklerde altın madalya, Hazal Burun, Makaralı Yay Yıldız Kızlarda gümüş madalya ayrıca Sevda Yaka, Hazal Burun ve Songül Lök’ten oluşan Makaralı Yay Yıldız Kız Takımı 2008 puanla yeni Türkiye rekorunu kırarak altın madalya kazandı.

Elde edilen bu başarıların sonucunda, takımın sporcularından Emircan Haney ve Hazal Burun, İspanya’nın Madrid şehrinde yapılacak Yıldız Genç Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandılar.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER