Kırsaldaki çocuğa “kentli çocuk” gibi spor desteği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı, kent merkezlerinde ve kırsalda yaşayan çocuklara verilen hizmetleri dengelemek için hazırladığı "Kırsal Mahallelerde Spor Şenliği", Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Kırsaldaki çocuğa “kentli çocuk” gibi spor desteği
 Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı Kırsal Mahallelerde Spor Şenliği, Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi ilkokulunda gerçekleştirildi.

Okul bahçesinde düzenlenen şenliğe, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Eskihisar Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Üstçavuş Ömer Çetiner, Mahalle Muhtarı Cafer Ateş, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali İnan, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kaan Kutlu, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Şenlik öncesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı personellerinden oluşan bir heyet tarafından öğrencilere eşofman takımları verilerek, yüzlerine resimler çizildi. Bu sırada Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın da yüzüne Ay-Yıldız çizildi.

Şenlik hakkında muhabirimize açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Işık, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın yaptığı sosyal etkinliklerden çok memnun kaldıklarını belirterek, kendilerine teşekkür etti.

Işık, çocukların gelişiminde eğitimine önemine vurgu yaparak, “Bu tür etkinlikler, küçük çocuklarımızın ruhsal durumunu düzeltiyor. Toplum ve çocuklarımız stres içerisinde. Özellikle çocuklarımızın bu ortamlardan uzak tutulması gerekiyor. Sportif etkinliklerle birlikte çocuklarımız hem ruhsal hem de fiziksel olarak daha sağlıklı hale geliyorlar” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı İnan ise, kentte yaşayan çocuklara sunulan hizmetleri kırsalda yaşayan çocuklara taşımak için Muğla genelindeki okul bahçelerinde  “Kırsal Mahallelerde Spor Şenliğini” başlattıklarını söyledi.

İnan, projenin hayata geçirilmesinde kendilerine destek veren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Spor eğitmenleri, kendi alanlarındaki bilgilerini ilkokul öğrencileriyle paylaşıyorlar. Çünkü ilkokulu öğrencileri, genellikle bu tür faaliyetlerden biraz uzaklar. Onlara ulaşarak, onların sportif yönlerini geliştirmek için katkıda bulunmak ve onların çeşitli spor malzemeleri ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Proje kapsamında, voleybol, istasyon çalışmaları, erkek sporcular için futbol, geleneksel oyunlar, yakan top ve halat çekme gibi oyunlarla yaklaşık 2 saat çocuklarla hoşça vakit geçiriyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2016, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95