Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası birincisi davul ve zurnayla karşılandı

Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası’ndan 7 altın, 2 gümüş, 4 bronz madalya ve 2 yeni Türkiye rekoru elde eden Bencik Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Muğlaspor Okçuluk Takımı, Bencik Mahallesi’nde davul ve zurnayla karşılandı.

Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonası birincisi davul ve zurnayla karşılandı
13-15 Ağustos tarihlerinde Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından Bolu’da düzenlenen Minikler Türkiye Şampiyonası’na 12 sporcuyla katılan Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’ndeki Bencik Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Muğlaspor Okçuluk Takımı, toplamda 7 altın, 2 gümüş, 4 bronz ve 2 yeni Türkiye rekoruyla, şampiyonada İstanbul Marmara Okçuluk Kulübü ile birinci sırayı paylaştı.

Şampiyonanın sona ermesiyle birlikte özel bir minibüsle Bencik Mahallesi’ne dönen okçuluk takımı, antrenmanlarını yaptıkları Bencik Halk Sağlığı Merkezi binası önünde, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Mahalle Muhtarı Fahri Şafak, Okul Müdürü İsmet Demirel, sporcuların aileleri ile mahalleliler tarafından davul ve zurna eşliğinde karşılandı.

Karşılama töreninde konuşan Okçuluk Takımı Antrenörü Ejder Sözen, 11-12 yaş makaralı yay bayanlar bireysel kategorisinde, ilk üç sırayı aldıklarını söyledi. Sevda Yaka’nın altın, Tuğçe Aba’nın gümüş, Gülçin Balık’ın bronz madalya kazandığını ifade eden Sözen, aynı kategoride yarışan Songül Lök’ün sıralama turunda topladığı 348 puanla yeni Türkiye rekorunu kırdığını açıkladı.

12 yaş makaralı yay bayanlar takım yarışmalarında Muğlaspor adına yarışan Songül Lök,  Tuğçe Aba ve Gülçin Balık’ın birinci olarak üç altın madalya kazandığını kaydeden Sözen, 13-14 yaş makaralı yay bayanlar bireysel kategorisinde topladığı 691 puanla yeni Türkiye rekoru kıran Tuğba Çaylı’nın gümüş madalya aldığını açıkladı.

13-14 yaş makaralı yay bayanlar takım yarışmalarında Tuğba Çaylı, Demet Çamlı ve Ayşenur Orman’dan oluşan kız takımının birinci sırayı alarak üç altın madalya kazandığını belirten Sözen, 13-14 yaş makaralı yay erkekler kategorisinde Emircan Haney, Tuğrul Yatak ve Cem Ersoy’dan oluşan erkek takımının ise üçüncü sırayı alarak üç bronz madalya kazandığını açıkladı.

11-12 ve 13-14 yaşı bayanlarda takım halinde birinci olarak “double” yapmış olmalarının takım için çok önemli bir başarı olduğunu ifade eden Sözen, şöyle konuştu:

“12 sporcuyla katıldığımız şampiyonada 10 farklı sporcumuz madalya kazandı. Bunun yanı sıra iki sporcumuz da yeni Türkiye rekoru kırdı. Şampiyonada gösterdikleri başarı ve performans nedeniyle Tuğba Çaylı, Tuğrul Yatak, Demet Çamlı, Ayşenur Orman, Türkiye Okçuluk Milli Takımına sporcu yetiştirmeyi amaçlayan Gelibolu’da yapılacak olan teknik gelişim kampına çağrıldı.”

Sözen, desteklerinden dolayı Yatağan Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Yatağan Belediyesi’ne teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Yatağan Kaymakam Vekili Biçer ise, Bencikli kız sporcuların şampiyonaya ambargo koyduğunu, aynı başarıyı bir dahaki şampiyonada erkek sporculardan da beklediğini ifade etti. Yeni sporcuların katılımı ve mevcut sporcuların gelişimi ile Bencikli sporcuları daha fazla kürsüde göreceklerine inandığını kaydeden Biçer, “Antrenör Ejder Sözen Bencik’te olduğu sürece Bencik’teki okçuluk kültürü devam edecektir. Bu kültürün iyice yerleşmesiyle birlikte başarıda süreklilik gelir. İnşallah başarılı sporcularımız üst kategorilerde ve milli takımda başarılarını devam ettirir” dedi.

Okul Müdürü İsmet Demirel, öğrencilerinin katıldıkları şampiyonadan başarıyla dönmeleri nedeniyle büyük bir sevinç yaşadığını belirterek takımlarına katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
turgay mutlu
turgay mutlu - 8 yıl Önce

gurur duyduk.aferi̇n.başarilari dai̇m olsun.hepsi̇ni̇ cani gönülden kutluyoruz.

GELİ ÇALIŞANLARI
GELİ ÇALIŞANLARI - 8 yıl Önce

yeaş geli de çalişan özay çamlinin kizi demet çamliyi okçuluk şampiyonasi takim arkadaşlarini cani gönülten tebrik eder başarilari ömür boyu dileriz

SIRADAKİ HABER

banner68