Muğla ASKF’den Yatağan’a ödül yağdı: 4 ödül

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun 24’üncü Amatör Spor Ödül Töreni’ne Yatağan damga vurdu. Yatağan Demeç Gazetesi ve Yatağanspor’un ödül aldığı törende, Yatağan’a dört ödül geldi.

Muğla ASKF’den Yatağan’a ödül yağdı: 4 ödül
 Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun(MASKF) 24’üncü Amatör Spor Ödül Töreni, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

2015-2016 Spor Sezonunun değerlendirilmesi sonucu 27 branşta toplam 116 ödül verildiği törene, Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Vekili Oğuz Kaan Akçal, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Aydın, Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve spor camiasından geniş katılım oldu.

Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan Federasyon Başkanı Mehmet Top, “Bugün sporda beklediğimiz bu başarılar elde edilirken Valimiz Amir Çiçek ve diğer ilgililer gerekli desteği veriyor, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin spor kulüplerine zaman zaman yaptığı maddi ve malzeme yardımları devam etmektedir. Bununla birlikte Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz tesis yapımı için çalışması var gücüyle devam etmektedir. Bunlarla birlikte Menteşe, Yatağan, Milas, Bodrum, Fethiye, Seydikemer, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Datça ve Kavaklıdere ilçeleri Belediyle başkanlarımız kendi çevrelerindeki spora gerekli destekleri vermektedir amatörlerimiz adına kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Muğla Valisi Amir Çiçek, “Muğla ilimiz öyle bir il ki, üreten, spor yapan, uluslararasında, dünya çapında Türk bayrağını dalgalandıracak güçtedir. Biz de spor alt yapısını güçlendirmek geçmişte yapılanlara ilaveten yeni tesisler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Belediye imkanlarının yetersiz olması durumlarında belediyelerimize işbirliği yapıyoruz. Biz sadece sağlıklı olanlarımıza değil engelli kardeşlerimize de önem veriyoruz. Biz sporu seven herkesin yanındayız. Spor seven herkesin yanında olmak bizim görevimizdir” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, “Amatör denilince akla ilk olarak para gelmektedir. Amatör spora hepimiz destek olmalıyız. Amatörlerimizin yanında olmalıyız. Muğla geniş bir coğrafi yapıya sahiptir. Bu geniş coğrafi yapıda ilgi ve alakamızı göstererek amatör sporu kalkındırmalıyız. Biz Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar gerekli desteği verdik, vermeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Maddi yardımlarda bulunduk. 9 tane spor tesisi yaparak gençlerimizin hizmetine sunduk” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçilirken, Yatağan Demeç Gazetesi, Amatör Spor’a En Fazla Yer ve Önem Veren Gazete, Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselen Yatağanspor Futbol Takımı, Sezonun En Başarılı Takımı, U-17 Ligi Play Off Şampiyonu Yatağanspor U-17, Futbol Sezonu Şampiyon Takımı ve Yatağanspor Teknik Direktörü Hüseyin Çolak, Yılın En Başarılı Antrenörü ödülüne layık görüldü.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95