Muğla’da olimpiyat sistemiyle müsabaka

Türkiye Taekwondo Federasyonu 2018 Yılı Yurtiçi faaliyetler programında yer alan “Yıldızlar ve Ümitler Taekwondo Türkiye Şampiyonası”na gidecek “Muğla İl Takımı Seçmesi” Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Muğla’da olimpiyat sistemiyle müsabaka
 Türkiye Taekwondo Federasyonu 2018 Yılı Yurtiçi faaliyetler programında yer alan “Yıldızlar ve Ümitler Taekwondo Türkiye Şampiyonası”na  gidecek “Muğla  İl Takımı Seçmesi”  Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Müsabakalara Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Mutlu Uzun, Menteşe Müdürü Serkan Paçalı, İl Müdürü Özel Kalemi Bekir Yıldız ve çok sayıda sporcu ve velisi katıldı.

Müsabakalara Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Milas, Marmaris, Ortaca, Köyceğiz, Dalaman ve Fethiye’den 15 kulüp ve yaklaşık 150 sporcu katıldı. İzmir ve Manisa illerinden ulusal hakemler görev aldı. “Dünya Olimpiyat Oyunları”nda kullanılan elektronik wireless programlı Dae Do Sistem kullanıldı.

Programın sunuculuğunu Balkan Şampiyonu Millî Taekwondocu Serpil Soy yaptı. Atatürk ve şehitler için gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmasını Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla Temsilcisi Uğur Göktaş yaptı.

Göktaş konuşmasına, “Bugün burada yapılacak müsabakalar, mücadeleler, akıtılacak ter, sevinç çığlıkları, gözyaşları, bu müsabakanın gerçekleşmesi noktasındaki herkesin emeği, geçmişten günümüze ve 15 Temmuz’da bu vatan uğruna canlarını feda eden nice şehitlerimize, elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Kavaklıdereli Millî Taekwondocumuz Kadir Doğramacıya ithaf olsun” diyerek başladı.

Göktaş konuşmasının devamında, “Türkiye’nin en çok lisanslı ikinci sporu olan Taekwondoda Muğla olarak da çok iyi bir noktaya ulaştık. Ayrıca bu sıralamada Ege Bölgesi’nde ikinci iliz. Türkiye Taekwondo Federasyonu Taekwondo Millî Takımıyla ülkemize en çok uluslararası başarı getiren güçlü bir federasyon olma özelliğine sahip. Bu onuru bizlere yaşatan ve yaşatmak için gecesini gündüzüne katan, uykusuz duraksız mücadeleler veren başta Federasyon Başkanımız Doç. Dr. Metin Şahin, Başkan Vekilimiz Dr. Oktay Duymaz, Genel Sekreterimiz Emine Darıcı, Milli Takım Teknik Direktörümüz Ali Şahin ve onların şahsında TTF Yönetim Kurulumuz ve tabiî ki ülkemizde Taekwondoya gönül  vermiş emektar nice antrenörlerimiz, sporcularımız ve hakemlerimize saygı ile şükranlarımı sunuyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle Muğla Taekwondosuna emeği geçen, müsabakalarda mücadele eden tüm antrenör ve sporcularımıza başarılar diliyor, şimdiden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Müsabakalarda dikkat çeken bir detay da aynı zamanda grafik tasarım uzmanı olan il temsilcisi Uğur Göktaş’ın hakem, antrenör ve sporcular için bizzat tasarımlarını yaptığı, sporcuların derecelerinin de işlenebildiği “yaka kartları” oldukça beğenildi.

Spor İl Müdürlüğü personellerinden İbrahim Şener’in ise Atatürk Spor Salonundaki, müsabakaların başından sonuna sergilemiş olduğu emek ve gayretleri  büyük beğeni ve takdir topladı.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47