“Nitelikli kalabalıktan” Yatağanspor’a 641 bin lira

Yatağanspor Kulübü yararına düzenlenen dayanışma gecesine beklenenden az ilgi oldu. Kulüp mensupları haricinde yaklaşık 30 kişinin katıldığı gecede buna rağmen bilet satışından elde edilen 14 bin liranın yanı sıra 641 bin lira toplandı.

“Nitelikli kalabalıktan” Yatağanspor’a 641 bin lira

Ekonomik açıdan zor günler geçiren Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Yatağanspor yararına, Yatağan Kaymakamlığı ve Yatağanspor Kulübü tarafından dayanışma gecesi düzenlendi.

Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe, beklenenin çok altında ilgi gösterilirken, geceye Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, aynı zamanda Yatağan Belediye Başkanı olan Kulüp Başkanı Hasan Haşmet Işık, iş adamları, Yatağanspor’un taraftar grubu Ahi Tayfa’nın üyeleri ve Yatağanspor taraftarları katıldı.

Gecede konuşan Hasan Haşmet Işık, beklenenden az katılım olması nedeniyle üzüldüğünü söyledi.

Neredeyse ilçedeki bütün işadamlarına daveti verdiklerini belirten Işık, “Eğer Yatağan’da kazanıyorsanız, kazandığınızı Yatağan için harcamasını bilmelisiniz. Bu böyle olmaz. Yatağan’ın dağlarındaki yer altı kaynaklarını çıkartıyor ama sıra Yatağan’a katkıya gelince ortadan kayboluyor. Kimseye bir baskı yapmadık. Sadece davetiye gönderdik ve destek istedik” dedi.

Işık, spor tesisi anlamında Yatağan’ın Muğla’nın üvey evladı olduğunu ileri sürerek, “Muğla’nın bütün ilçelerine çok güzel spor tesisleri yapıldı ama ne yazık ki Yatağan’a yapılmadı. Hala futbol oynamaya pek elverişli olmayan sahada maçlarımızı oynuyoruz. 40 yıldır bu takımın yöneticisiyim, 20 yıldır da başkanıyım. Bu kaderin değişmesi için destek bekliyoruz” diye konuştu.

Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek ise, Yatağanspor’un ilçe için büyük önem sahip olduğunu söyledi.

Yatağan’daki iş adamlarının ve sporseverlerin Yatağanspor’a gereken ilgiyi göstermediğini savunan Çiçek, Yatağanspor’un birkaç firmanın desteğiyle bugün bu noktalara kadar geldiğini belirtti.

Çiçek, Yatağanspor için gereken paranın bir şekilde toplanacağına inandığını vurgulayarak, “İlçedeki iş adamlarının ve büyük firmaların Yatağanspor’a destek olması gerekiyor. Sadece birkaç firmanın desteği ile sınırlı kalmaması lazım. Bu yemek programı başlangıç olmuş oldu. Ben elimden gelen desteği Yatağansporumuz için yapacağım. Sporcu kardeşlerimiz morallerini bozmasınlar, inşallah Yatağanspor için ne gerekiyorsa yapacağız.” Dedi.

Konuşmaların ardından Yatağanspor taraftar grubu Ahi Tayfa üyelerinin harçlıklarıyla biriktirdiği 10 bin lira, Kulüp Başkanı Işık’a verildi. Taraftarların bu davranışı, duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Öte yandan, geceye katılan iş adamları da Yatağanspor’a destek olmak için adeta yarıştı.

Yapılan bağışlarda, Mikroman 200 bin lira, Demircioğlu Mermer ve Serdaroğlu İnşaat 150 bin lira, Turmak 100 bin lira, Çamlık Restoran 20 bin lira, Ecem Elektrik 10 bin lira, Sepetçioğlu Mermer ve Öz-Ser İnşaat 5 bin lira ve Togi İnşaat bin lira destekte bulundu. Ayrıca, Selçuk Eczanesi de  kulübün bir yıllık eczane masraflarını karşılayacağını taahhüt etti.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner49

banner53

banner52

banner47