Sakar Geçidi’nde Türk rallicilerin aracı yandı

2019 Dünya Ralli Şampiyonası'nda (WRC) Türk pilotların içinde bulunduğu yarış aracı yanarak kullanılmaz hale geldi. Buğra Banaz ile Kopilot Burak Erdener yarış dışı kaldı.

Sakar Geçidi’nde Türk rallicilerin aracı yandı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 11. ayağı Türkiye Rallisi’nde Türk pilotlar Buğra Banaz ve Burak Erdener’in kullandığı ralli aracı, yanarak hasar gördü.

Rallinin en iyileri arasında gösterilen Türk pilotlar Buğra Banaz ile Kopilot Burak Erdener'in içinde bulunduğu yarış aracı Sakar Geçidi'nde aniden alev alev yanmaya başladı. Pilotlar canlarını kurtarırken araç kullanılmaz hale gelince Türk yarışmacılar yarış dışı kaldı.

Marmaris'in İçmeler mahallesinden başlayıp Çetibeli Mahallesini kapsayan ve Ula etabına geçilecek olan etap içinde çok üzücü bir olay yaşandı. Gökova Körfezi'ni Muğla'nın Ula İlçesine bağlayan Sakar Geçidi’nde saat 18.15 civarında bir ralli aracının geçit içinde alev alev yandığı bilgisinin ulaşması üzerine bölgeye itfaiye ve orman yangın söndürme arazözleri sevk edildi. Kısa süreli müdahalenin ardından yangın söndürüldü fakat araç kullanılmaz hale geldi.

Rally Turkey Medya Sorumlusu Atıl Atılgan'dan alınan bilgiye göre olay şöyle gelişti:

“Etaplar arasında transfer etapları vardır. Ula'ya geçilirken, yani normalde özel etaplar denilen zamana karşı olarak bilinen transfer etabında araç seyrederken aniden alevler yükselmeye başlamış. Aracı kenara çeken arkadaşlarımız yara almadan canlarını kurtarırken araç kullanılmaz hale geldi. Rallinin iddialı pilotlarından olan Türk takım sürücülerimizin araçları kullanılmaz hale geldiği için ne yazık ki klasman dışı kaldılar ve artık bu etapta yarışamayacaklar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68