Songül ve Emircan’dan 1 altın, 1 gümüş madalya

Okullararası Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katılan Bencikli okçular Songül Lök ve Emircan Haney, Muğla’yı temsilen katıldıkları yarışmadan 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandılar.

Songül ve Emircan’dan 1 altın, 1 gümüş madalya

Okullararası Okçuluk Türkiye Şampiyonası 7-10 Mayıs 2019 tarihleri arasında Mersin'de yapıldı. 50 ilden 383 sporcunun katıldığı yarışmaya Muğla'ya tanınan kota gereği Muğla iki Yatağanlı sporcuyla temsil edildi.

Makaralı yay genç bayanlar kategorisinde Muğla Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Songül Lök 685 puan atarak sıralamayı birinci ve elemeleri de birinci sırada tamamlayarak altın madalya kazandı. Temmuz ayında Ordu ilinde milli takım seçmelerinde de 671 puanı aşabilirse ağustos ayında İspanya'da yapılacak dünya şampiyonasına gidecek milli takımda yer alabilecek. Attığı puan baraj için umut verici.

Makaralı yay genç erkekler kategorisinde Yatağan Gazi Anadolu Lisesi öğrencisi Emircan Haney 700 puan atarak sıralamayı birinci tamamladı. Elemeleri ikinci sırada tamamlayan Emircan, gümüş madalya kazandı. Emircan Dünya Şampiyonasına gidecek milli takımı belirlemek için gerekli 688 baraj puanını zaten daha önce de geçmişti. Orduda tekrar geçmesi gerekmeyecek.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56