Sözen’in öğrencileri madalyaya doymuyor!

Yatağan’ın Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini yürüten Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımının sporcuları, milli takım seçmelerinin yapıldığı yarışmada, 5 altın madalya kazandı.

Sözen’in öğrencileri madalyaya doymuyor!

Ejder Sözen’in antrenörlüğünü yaptığı Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımının sporcuları, temmuz ayı içerisinde Romanya’da yapılacak Yıldızlar-Gençler Avrupa Kupası ikinci ayak müsabakaları ve ağustos ayında ise Polonya’da yapılacak Yıldızlar-Gençler Dünya Şampiyonası öncesinde, milli takım seçme niteliğindeki Antalya’da düzenlenen yarışmaya, üç kategoride katıldı.

Yapılan yarışmalar sonucunda, Hazal Burun Yıldız Bayanlar Kategorisinde altın madalya, Songül Lök Genç Bayanlar Kategorisinde altın madalya, Emircan Haney Genç Erkekler Kategorisinde altın madalya ve Songül Lök ile Emircan Haney Genç Karışık Takımlar Kategorisinde altın madalya kazandı.

Yarışmanın ardından açıklamalarda bulunan takımın başarılı antrenörü Sözen, hedefleri olan çok iyi bir takım olduklarının altını çizerek, “

“Temmuz Ayı içerisinde Romanya'da yapılacak olan Yıldızlar Gençler Avrupa Kupası 2. ayak ve Ağustos ayında Polonya'da yapılacak olan Yıldızlar Gençler Dünya Şampiyonasına gidecek olan Milli Takımın seçmesi niteliğindeki yarışmaya üç kategoride katıldık. Her üç kategoriyi de altın madalya ile tamamlayarak şampiyon olduk. Ayrıca Songül ve Emircan gençlerde karışık takımı oluşturdu onlar da şampiyon oldu. Dört kategoride 5 altın almış olduk. Milli takım kampına Hazal, Emircan ve Songül gitti. Kamp bitiminde Samsun’da Büyükler Türkiye Şampiyonasına katılıp Avrupa Kupası ve Dünya Şampiyonasına gidecekler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68