Takım otobüsündeki Gürün ve Gümüş fotoğrafları, istifaya sebep oldu

Menteşe Belediyesi tarafından tahsis edilen Muğlaspor takım otobüsünün arka kısmına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün fotoğraflarının yerleştirilmesi üzerine gelen tepkiler, istifaya neden oldu.

Takım otobüsündeki Gürün ve Gümüş fotoğrafları, istifaya sebep oldu

Muğlaspor’a Menteşe Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüse Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün fotoğrafının giydirilmesi tartışma yarattı. Sosyal medya paylaşımlarında en çok sorulan soru ise iki başkanın yaşanan gelişmeden haberinin olup olmadığı oldu. Kararın Muğlaspor tarafından alındığı, otobüsün dizaynının teşekkür amaçlı yapıldığı alınan bilgiler arasında yer aldı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün de konudan haberdar olduğu iddia edildi.

Tartışmaların ardından Muğlaspor Kulüp Başkan Yardımcısı Tahir Ünsal, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ünsal, takım otobüsünün yeni tasarımının bazı kesimler tarafından beğenildiğini fakat bazı kesimler tarafından beğenilmeyerek eleştirildiğini söyledi.

Otobüsün tahsisi nedeniyle teşekkür etmek için Gürün ve Gümüş’ün fotoğrafının konulduğunu ve bunun kendi fikri olduğunu kaydederek, “Yaklaşık üç aydır Muğlaspor yönetimindeyim ve bu süre içerisinde çok fazla soruna çözüm yolu bulmak için tahmin edemeyeceğiniz kadar çok çalıştık, çalışırız da… Ancak bu süreç de ne yazık ki pek fazla destek göremedik. Maddi ve manevi olarak şahsi çabalarımızla az zamanda çok iş yapmaya gayret gösterdik. Bu resimleri koyarken bu kadar eleştirilebileceğini hiç beklemedim. Yapılan desteği göstererek, diğer kişi ve kurumların da desteğini alabileceğimizi varsaymıştım. Yanlış yorumlananabileceğini ve siyasete çekilebileceğini ne yazık ki öngöremedim. Oysaki seçim döneminde değiliz ve böyle bir duruma da hiç gerek yok. Eleştirileriniz de haklı olabilirsiniz, sonuç da ülkemizde her şeye siyaset karıştırılıyor. Bu şekilde yorumlanmasından dolayı üzgün olduğumu tüm samimiyetimle belirtmek isterim. Burada Muğlasporun içinde bulunduğu sıkıntıları yazıp vaktinizi almak istemem. Bunun için Muğlaspora gelip şahsen bilgi alabilirsiniz. Yaşadığımız sıkıntıları bilmiş olsaydınız, bu katkının bizler için ne kadar değerli olduğunu ve bu şekilde teşekkürümüzü ifade etmiş olmamızı belki daha anlayışla karşılayabilirdiniz. Yazılanlardan dolayı hiç kimseye kırgın ya da kızgın değilim, olmam da… İnanıyorum ki sizler de benim gibi Muğlaspora gönül verdiğiniz için bunları yazma gereği duydunuz. Muğlasporun hak ettiği yere gelebilmesi için her görüşten Muğlalının desteğine ihtiyacımız var. Sizlerden ricam kırıcı, ağır eleştiriler yerine daha olumlu ve yapıcı eleştiriler yapmanız, mümkünse de maddi ve manevi destek sağlamanızdır. Olumlu ya da olumsuz tüm eleştirilerinizin iyi niyetli ve Muğlaspor lehine olduğu inancımla teşekkür eder, selamlarımı sunarım. Ayrıca, söz konusu durumla ilgisi bulunmayan kimselerin haksız yere suçlanmaması ve zor durumda kalmaması için bugün itibariyle Muğlaspor Kulübündeki görevimden istifa ediyorum. Saygılarımla” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68