Tekvandoda Yatağan farkı!

Lise ve ortaokullararası, Anadolu Yıldızları Ligi Taekwondo Müsabakaları ile Taekwondo Gençler ve Büyükler Muğla İl Takımı Seçmeleri Yatağan’da gerçekleşti. Müsabakalara, Yatağanlı sporcular damga vurdu.

Tekvandoda Yatağan farkı!

Yatağan Spor Salonu’nda 2 gün süren müsabakalarda, Datça, Fethiye, Marmaris, Milas, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Kavaklıdere, Yatağan, Ula ve Menteşe’den 15 ortaokul, 10 lise ve 15 kulüp olmak üzere 200 civarında sporcu mücadele etti.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Yatağan Gençlik Spor ilçe Müdürü Kamuran Adalı, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Muğla il Başkanı Uğur Göktaş taktim etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Göktaş, “Küresel anlamda ülkemizin yüz akı olan taekwondo branşımız Muğla’da çok seviliyor. Tabi bana göre burada en önemli etken, bu ülkenin geleceği olan gençler için antrenörlerimizin yürekten özverisi ve fedakarlıklarıdır. Önümüzdeki faaliyet programımız oldukça yoğun, haliyle bu faaliyetlerde Muğla olarak bizde adımızı listelere yazdırmak, ilimize, ilçelerimize madalyalarla dönmek istiyoruz. Yatağan ilçemizde Muğla’nın başarı derecelerini belirlemek ve İl Takımlarımızı belirlemek adına iki gün süren bu müsabakalara olan yoğun ilgiden, tribünlerdeki desteklerden de çok memnunuz. 2018 ve 2019 yılı Muğla Taekwondosu için çok güzel geçti. Türkiye derecelerinin yanı sıra Milli Takımda güçlü bir temsil, Balkanlar’da, Uluslararası Turnuvalarda, Avrupa’da, Dünya’da; Muğla’mızı ve Türkiye’mizi temsil etmek muhteşem bir gururdu… Bu başarıları Allah’ın izniyle bu sene de yaşamak-yaşatmak istiyoruz. Bu başarılarda emeği olan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Dualarınızı bizden eksik etmeyin diyorum” diye konuştu.

İlk günkü müsabakalarda, Yatağanlı sporcular Ortaca Anadolu Lisesi öğrencisi Efe Yiğit Özler 59 kilogramda birinci, Bozarmut Ortaokulu öğrencisi Muhammet Mustafa Korkmaz 65 kilogramda 2., Yatağan Anadolu Lisesi öğrencisi Necimannur Konya 55 kilogramda 2., Sebahattin Akyüz Fen Lisesi öğrencisi Eylül Özdemir 65 kilogramda 2., Yatağan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhammet Küçük 37 kilogramda 2., Yatağan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Salih Küçük 61 kilogramda 2., 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Burak Konya 33 kilogramda 3., 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Efe Sarı 45 kilogramda 2. ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu öğrencisi Gülce Çavuş 47 kilogramda 3. oldu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68