banner80

Türkiye şampiyonu çim hokeyciler davul ve zurnayla karşılandı

Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası'nı şampiyon tamamlayan Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu, Bozüyük'te davul ve zurnayla karşılandı.

Türkiye şampiyonu çim hokeyciler davul ve zurnayla karşılandı
 Zonguldak'ta düzenlenen Okul Sporları Yıldız Erkekler Çim Hokey Turnuvası'nı şampiyon tamamlayan Yatağan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu, Bozüyük'te davul ve zurnayla karşılandı.

2013 yılındaki Yıldızlar Hokey Okul Sporları Muğla İl Birinciliği müsabakalarında Muğla İl Birincisi olan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı, maddi imkânsızlıklar nedeniyle Grup Birinciliği müsabakalarına katılamamıştı. Bu yılki Muğla İl Birinciliği müsabakalarına tekrar katılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, aynı başarıyı tekrar elde ederek Konya’daki Grup Birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Velilerin ve öğretmenlerin imkânlarıyla katıldıkları müsabakaların tamamından galip ayrılan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, 8'li Türkiye Finallerine yükseldi.

Finallerdeki grup maçlarının tamamından galip ayrılan Bozüyük Ayser Kazım Eren Ortaokulu, yarı final müsabakasında Antalya Leyla Kahraman Sevim Ertenü Ortaokulu’nu da 2-0’lık skorla yenmeyi başardı ve adını finale yazdırdı.

Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, final müsabakasında ise finallerde karşılaştığı ilk takım olan ve 3-1’lik bir skorla yendiği Kahramanmaraş Kanuni Ortaokulu ile karşılaştı.

Müsabakanın normal süresi, 1-1’lik skorla tamamlanınca maç penaltılara gitti. Penaltılar sonucunda Ayser-Kazım Eren Ortaokulu rakibine üstünlük sağlayarak, il birinciliği ve bölge birinciliğini, Türkiye şampiyonluğu ile taçlandırdı.

Turnuvayı şampiyon tamamlayan Ayser-Kazım Eren Ortaokulu, Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük Mahallesi'nde davul ve zurnayla kaşılandı. Aralarında, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve Bozüyük Mahalle Muhtarı Vahdet Beçin'in de çok sayıda vatandaş, çim hokey takımına çiçekler sundu.

Turnuvayı değerlendiren Okul Müdürü Mehmet Gereme, sporcuların tüm olanaksızlıklara rağmen çok iyi maçlar çıkardığını ve turnuvayı namağlup tamamlayarak şampiyonluk kupasını Bozüyük'e getirdiğini söyledi. Türkiye finallerinin Muğla ayağından, Zonguldak'taki finallere kadar takımın hiç bir mağlubiyet almadığını hatırlatan Gereme, takımın finallerde oynanan maçlarda sadece 2 gol yediğini ifade etti.

Ayser-Kazım Eren Ortaokulu Çim Hokeyi Takımı Antrenörü Mahmut İmren ise, 89 öğrenciye sahip Ayser-Kazım Eren Ortaokulu'nun, bir milyon nufüsa sahip şehirlerin takımlarını yendiğini ve kendileri için bir mucizeyi gerçekleştirdiğini söyledi. Öğrenci velilerinin çocuklarıyla gurur duyması gerektiğini söyleyen İmren, böyle çocuklar yetiştirdiği için öğrenci velilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Mahalle merkezinde toplanan vatandaşlar, daha sonra davul ve zurna eşliğinde çim hokeyi sporcularıyla birlikte yöresel oyunları oynadı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2014, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
dasdas
dasdas - 7 yıl Önce

helal olsn

Brawo
Brawo - 7 yıl Önce

Hepiniz kutlarım cocuklar

SIRADAKİ HABER

banner68