Yaşları küçük, hedefleri büyük

Yatağan ilçesine bağlı Bencik Mahallesi’nin Bencik Okçuluk Takımı, ilk defa katıldığı Büyükler Okçuluk Türkiye Şampiyonası’ndan da eli boş dönmedi. Yıldız yaş kategorisinde yer alan Bencikli sporcular, yaşça kendilerinden büyük rakiplerine rağmen erkeklerde üçüncülük, kızlarda ise dördüncülük elde ettiler.

Yaşları küçük, hedefleri büyük
 Bencik Aile Hekimi Ejder Sözen yönetiminde Bencik Mahallesi’ndeki atıl vaziyetteki tütün deposunda çalışmalarını sürdüren Bencik Okçuluk Takımı’nın sporcuları, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Yaş kategorilerine göre halen “Yıldız” kategorisinde bulunan sporcular, gençler kategorisindeki madalyanın ardından “Büyükler” kategorisinde de madalya kazanmayı başardı.

Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirilen Büyükler Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası’na katılan Bencikli sporcular, müsabakalara damga vurdu.

Yarışmalara üçer kız ve erkek sporcuyla katılan Ejder Sözen’in sporcuları, erkekler dalında Kulüpler Türkiye Şampiyonası Türkiye üçüncülüğü, kızlar dalında ise Türkiye dördüncülüğü elde etmeyi başardı. Erkeklerin elde ettiği başarıyla bronz madalya kazanan Bencik Okçuluk Takımı’nın kazandığı bu madalya, takımın büyükler kategorisinde kazandığı ilk madalya oldu.

Antrenör Sözen, muhabirimize yaptığı açıklamada, 2-8 Ekim tarihlerinde Arjantin’de düzenlenecek Yıldız-Genç Okçuluk Dünya Şampiyonası öncesi, şampiyonaya katılacak sporcuları Emircan Haney için Antalya’daki müsabakaların önemli bir prova olduğunu söyledi.

Takımın büyükler kategorisinde elde ettiği ilk madalyalardan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu kaydeden Sözen, “ Emircan halen Çanakkale Gelibolu'da Milli Takım Hazırlık Kampında bulunuyor. 1 Ekim tarihinde Milli Takımla birlikte Arjantin'e hareket edecekler. Emircan iyi bir çalışma dönemi geçirdi. Mental olarak da hazır olduğunu düşünüyorum. Arjantin'de Dünya Şampiyonasında elde edilecek hiçbir başarı beni şaşırtmayacaktır. Antrenörü olarak ben de Dünya Şampiyonasını Arjantin'de takip edeceğim” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER