Yatağan basketbolunun yıldızı parlıyor

Yatağanspor Basketbol Takımı’nın erkek takımının ardından kurulan kız basketbol takımı, Muğla 11-12 Yaş Kızlar Basketbol Ligi’nde Yatağan’ı temsil etme hakkı kazandı.

Yatağan basketbolunun yıldızı parlıyor
 Yatağanspor Basketbol Takımı Antrenörü Levent Özkan’ın girişimleriyle kurulan 11 yaş altı erkek basketbol takımı, Muğla il dördüncüsü olarak ligi tamamlamayı başardı. İlçede yeni oluşmaya başlayan basketbol altyapısına vatandaşlar da ilgi göstermeye başladı ve çocuklarını antrenmanlara göndermeye başladı.

Erkek takımının başarılı sonuçlar almasının ardından Antrenör Levent Özkan ve eşi Melahat Özkan, kız basketbol takımının kurulması için çalışma başlattı.

Basketbola ilgi duyan 11-12 yaş grubundaki kız çocuklarından oluşan 12 kişilik Yatağanspor Kız Basketbol Takımı, çalışmalarını tamamlayarak Muğla Kızlar Basketbol Ligi’nde mücadele etmeye hak kazandı.

Antrenör Levent Özkan, muhabirimize yaptığı açıklamada, “11-12 Yaş Gurubu Kızlar Basketbol Ligi’ne ilk defa katılım sağlayan ve Yatağan’da ilk defa bir kız takımının kurulması, Yatağan için bir gurur. Muğla genelinde 5 takımdan birinin Yatağan’ın olması da çok sevindirici bir gelişme” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96