Yatağan Belediyesi’nden okçulara 25 bin liralık ödül

Yatağan Belediye Başkanlığı, Yatağanspor Okçuluk Takımı’nın dünya şampiyonu ve Avrupa dördüncüsü sporcuları ile takımın antrenörü, başarılarından dolayı ödüllendirdi.

Yatağan Belediyesi’nden okçulara 25 bin liralık ödül
 Yatağan Belediye Başkanlığı, mart ayında Fransa’da düzenlenen Avrupa Gençler Büyükler Salon Şampiyonası takım halinde gençler dördüncüsü olan Yatağansporlu okçu Songül Lök, ekim ayında Arjantin’de düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Okçuluk Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan takım arkadaşı Emircan Haney ve takımın antrenörü Ejder Sözen’i para ödülüyle ödüllendirdi.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın makam odasında düzenlenen törende, Işık tarafından Emircan Haney ve Ejder Sözen’e verilen 10’ar bin liralık çekler ile Songül Lök’e verilen 5 bin liralık çek, sporculara takdim edildi.

Törende konuşan Işık, Yatağan’ı ve kulüplerini Avrupa’da ve dünyada en iyi şekilde temsil eden sporcuları ve antrenörlerini kutladı.

Spora ve sporcuya verilen desteğin karşılığını almalarından dolayı mutlu olduğunu kaydeden Işık, “Yatağanımızın başarılı sporcularını kutluyorum. Belediye olarak kendilerine bugüne kadar çok destekler sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Son gelen uluslararası ve kıtalararası başarıların ardından sporcularımızı bu kez para ödülüyle ödüllendirmek istedik. Gelecekte kendilerinden daha büyük başarılar bekliyoruz. Bunun için de biz de üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Destek ve ödüllerinden dolayı Işık’a teşekkür eden Sözen ise, Yatağan’ı okçulukta marka şehir yapmak için çalışmalarının sürdüğünü ve şimdiye kadar alınan başarıların sadece bir başlangıç olduğunu söyledi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56