Yatağan Halk Eğitim Merkezi, hokeye damga vurdu

Yatağan Halk Eğitim Merkezi Hokey Takımı, Muğla’nın Menteşe ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Hokey Genç Kızlar İl Birinciliği müsabakalarına damga vurarak il birincisi oldu.

Yatağan Halk Eğitim Merkezi, hokeye damga vurdu

Menteşe ilçesine bağlı Kötekli Mahallesi’ndeki sentetik spor sahasında yapılan Okul Sporları Hokey Genç Kızlar İl Birinciliği müsabakalarına katılan Yatağan Halk Eğitim Merkezi Hokey Takımı, ilk turda Menteşe Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 3-0, ikinci turda Dalaman Adile İhsan Mermerci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini 5-0 yenmeyi başardı.

Yatağan temsilcisi, müsabakaların finalinde ise 2014 yılı Liseler Arası Türkiye Hokey Şampiyonu Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini son dakikalarda Mine Yavaşoğlu’nun attığı gol ile 1-0 yenerek şampiyon oldu.

Genç kızların elde ettiği bu zafer ilçede büyük bir sevince neden olurken, sporcular mutluluklarını Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yılmaz ile paylaştılar.

Öte yandan, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Hokey Takımı, 3-6 Mayıs tarihlerinde Denizli, Çankırı, Gümüşhane ve Adana’da düzenlenecek Liselerarası Hokey Türkiye Yarı Finallerinde Muğla’yı temsil etme hakkı kazandı.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2018, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68