Yatağan sportif gün geçtikçe büyüyor

Yatağan ilçesinde geçtiğimiz yıl faaliyete başlayan yeni spor kulübü Yatağan Sportif, büyüyerek faaliyetlerine devam ediyor. Altyapıda futbol ve atletizm branşlarında hizmet veren kulüp, 6-14 yaş arası 120 çocuğa spor imkanı sağlarken 11-14 yaş arası çeşitli kategorilerde 60 lisanslı sporcu ile müsabakalarda yer alıyor.

Yatağan sportif gün geçtikçe büyüyor

Yatağan’da 2017 yılı sonunda tescillenerek faaliyetine başlayan Yatağan Sportif Gençlik ve Spor Kulübü, futbol ve atletizm branşlarında altyapı kategorileri ve futbol okulu bünyesinde 120 çocuğa hizmet veriyor.

Yatağan ve çevresindeki mahallelerden oluşan sporcu havuzunda futbol branşında Altınordu Futbol Okulu ile Yatağan Sportif arasında yapılan anlaşma ile Spor Toto 1. Lig ekibi ve altyapısı ile tanınan Altınordu Kulübü’nün futbol okulu, ilçemizde Yatağan Sportif ile hizmet veriyor.

Futbolda 6-14 yaş arasında yaklaşık 90 sporcu bulunan kulüpte antrenörlükleri Hüseyin Çolak, Ahmet Zeybek ve Hidayet Öztürk yapıyor. Yatağan Sportif, 11-14 yaş aralığında 60 lisanslı futbolcusu ile resmi müsabakalarda yer alıyor.

Gazetemize kulüp hakkında bilgiler veren antrenör Hüseyin Çolak; “Yatağan Sportif olarak 2017 yılı sonunda kurulduk. Yatağan’da 100’ün üzerinde çocuğumuza spor yaptırıyoruz, onların gelişimine katkı sağlıyorsak ne mutlu bize. Ülkemizin önemli altyapı fabrikası Altınordu ile futbol okulu anlaşması yaptık, Yatağan Altınordu Futbol Okulu ile de hizmet veriyoruz. Yatağan Sportif olarak 11-12-13-14 yaş gruplarında Muğla’da müsabakalara katılıyoruz. Şu anda 60 adet lisanslı sporcumuza antrenör arkadaşlarım Ahmet Zeybek ve Hidayet Öztürk ile birlikte hizmet veriyoruz. U12 ligini tamamlamak üzereyiz. U14 ligimiz geçtiğimiz hafta sonu başladı. Mart ayında U11 ve U13 liglerimiz başlayacak. Yatağan Sportif olarak gün geçtikçe büyüyoruz, hedefimiz altyapıda çocukların gelişimine katkı sağlamak. Zaman içinde başarıyı da yakalayacağımızdan şüphemiz yok” şeklinde konuştu.

Ayrıca kulüp bünyesinde oluşturulan atletizm branşında da 30’a yakın kız ve erkek sporcu yer alıyor.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68