Yatağan voleybol grup birincileri belli oldu

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları tarafından düzenlenen ortaokul ve liseler arası voleybol turnuvasının Yatağan ayağı sona erdi.

Yatağan voleybol grup birincileri belli oldu
HABERİN GALERİSİ
Voleybol turnuvası

Voleybol turnuvası

 Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları tarafından düzenlenen ortaokul ve liseler arası voleybol turnuvası kapsamında, 21 Aralık’ta Yatağan Kapalı Spor Salonu’nda başlayan müsabakalar, grup maçlarının ardından oynana final müsabakaları ile sona erdi.

Ortaokul kategorisinde, Cumhuriyet Ortaokulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu, Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu ve Madenler Ortaokulu’nun yarıştığı grupta, grup maçlarında ilk ikiye giren Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu ve Madenler Ortaokulu, finalde karşılaştı. Turgut temsilcisi, rakibini 3-0’lık skorla yenerek ilçe birincisi oldu.

Lise kategorisinde ise, Yatağan Anadolu Lisesi, Yatağan Gazi Anadolu Lisesi, Kavaklıdere Sadık Göçen Anadolu Lisesi ve Kavaklıdere Öğretmen Lisesi’nin yarıştığı grupta, Kavaklıdere temsilcilerinin maçlara çıkmaması nedeniyle Yatağan Anadolu Lisesi ve Yatağan Gazi Anadolu Lisesi finalde karşılaştı. Yatağan Gazi Anadolu Lisesi, final müsabakasında rakibini 3-1 yenerek ilçe birincisi olmayı başardı.

Bu sonuçlara göre, Turgut Şehit Güngör Çetinkaya Ortaokulu voleybol takımı, Yatağan’ı temsilen katılacağı il birinciliği müsabakalarında, Marmaris, Fethiye ve Bodrum temsilcileri ile yarışacak. Yatağan Gazi Anadolu Lisesi ise Marmaris ve Fethiye temsilcileri ile karşılaşacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2015, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95