Yatağan’da “diriliş harekatı” başladı

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden ve maddi sorunlar nedeniyle zor günler yaşayan Yatağanspor’un sorunlarını ortadan kaldıracak “diriliş harekatı” kulüp binasında düzenlenen imza töreniyle başlatıldı.

Yatağan’da “diriliş harekatı” başladı
Bölgesel Amatör Ligi’nde ikinci sezonunu geçirmeye hazırlanan Yatağanspor, sezon öncesi çalışmalarına da hız verdi. Maddi sorunlar nedeniyle zor günler geçiren Yatağanspor’da sözleşmelerini yenileyen futbolcular, yardımcı antrenör ve malzemeci için sözleşme töreni düzenlendi.

Takımın BAL’da kalmasında büyük katkı sağlayan futbolcuların başında gelen Güneşcan Görgülü, Soner Özdemir, Emre Doğan ve Yardımcı Antrenör Fatih Arslan ile malzemeci Ahmet Arı için düzenlenen imza töreninin ardından konuşan Kulüp Başkanı Hasan Haşmet Işık, Yatağanspor’un en kısa süre içerisinde sezon hazırlıklarına başlayacağını söyledi.

Işık, kamuoyunda “Yatağanspor ligden çekilecek” iddialarına tepki göstererek, “Yatağanspor olarak bu yıl BAL’da mücadele edeceğiz. Maddi imkansızlıklar içerisindeyiz ama gerek geçmişteki sporcularımız gerekse yöneticilerimizin desteğiyle yine grubumuzdaki takımların korkulu rüyası olacağız” dedi.

Takımın ihtiyacı olan bütçenin oluşturulması için 2 Ağustos Perşembe akşamında Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde yemek vermeyi düşündüklerini ve bu yemeğe tüm işadamlarıyla sporseverleri davet ettiklerini kaydeden Işık, “Başta kaymakamımız olmak üzere iş adamlarımız, mermercilerimiz ve tüm sporseverlere şehrimizin takımına sahip çıkmaları çağrısında bulunuyorum. Takımımızın var olması için gereken bütçenin oluşturulması için herkesin katkısına ihtiyacımız var. En az 1 milyon lira lazım. Geri kalan kısmın bir şekilde biz tamamlarız. Bu 1 milyon lirayı ya bulacağız, ya bulacağız. Başka çare yok. Buluncaya kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Işık, takımın ulaşım giderlerini karşılayan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne, sporcuların barınma ve beslenme ihtiyaçlarını gideren Bereket Enerji’ye, en büyük destekçilerinden Mikroman firmasına, iş adamlarına ve sporseverlere teşekkür ederek, “2019 yılı yerel yönetimlerde seçim yılı olacak. Aynı zamanda Yatağan Belediye Başkanı olmam nedeniyle Yatağanspor’a daha az zaman ayıracağım ama her zaman da yanı başında olacağım. Daha düzgün ve iyi şekilde yönetebilecek bir arkadaşım olursa da görevimi ona kendi mesuliyetim dahilinde vermeyi düşünüyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER