Yatağan’ı Antalya’da temsil edecekler

Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan Temsilcisi Kutlu Can ve satranç sporcusu Ezra Mine Kavuran, Yatağan’ı Antalya’da düzenlenecek Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda temsil edecek.

Yatağan’ı Antalya’da temsil edecekler
 Muğla’nın Ula ilçesinde gerçekleştirilen Türkiye Satranç Federasyonu Muğla Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonası’nda Küçük Kızlar 11 Yaş Kategorisinde Muğla üçüncüsü olan Ezra Mine Kavuran ve aynı zamanda satranç hakemi olan Türkiye Satranç Federasyonu Yatağan Temsilcisi Kutlu Can, Antalya’da düzenlenecek Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası’nda Yatağan’ı temsil edecek.

Kavuran’ın sporcu, Can’ın ise hakem olarak yer alacağı şampiyona öncesinde sporcu ve hakemin hazırlıkları sürüyor.

Büyük bir başarıya imza atarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandıklarını belirten Can, muhabirimize yaptığı açıklamada, şampiyonada görev alacak 50 hakemin arasında 3 Muğla’lı hakemin olduğunu, kendisinin ise Yatağan’ı temsilen gideceğini söyledi.

Bu şampiyonanın ulusal satranç hakemliğine açılan en önemli kapı olduğunu kaydeden Can, “Ezra Mine Kavuran, bugüne kadar satrançta büyük bir gelişme kaydetti. Onunla birlikte Antalya’da Türkiye şampiyonasına katılmak, hem bizim için hem de Yatağan satranç camiası için çok önemli. Umarım ikimiz de güzel başarılarla ilçemize döneriz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95