banner80

Yatağan’ı Başarıyla Temsil Ediyor

Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası 14 Mart’ta başlayacak. 69 ilden 112 takımın mücadele edeceği organizasyonda ilçemizden Arif Meşeli’nin de formasını giydiği Muratpaşa Belediye Spor Kulübü de yer alacak.

Yatağan’ı Başarıyla Temsil Ediyor
 Aslen Yatağan'ın Yenikarakuyu Köyü'nden olan Arif Meşeli, küçük yaşlarda Yatağanspor Altyapısı'nda başladığı futbol yaşamı, geçtiğimiz yıl Muğla'da gerçekleştirilen Antalya Muratpaşa Spor Lisesi'nin seçmeleriyle değişti. Seçmelerde komisyonun gözüne giren Meşeli, Muratpaşa Spor Lisesi 9. sınıfa kaydolmaya hak kazandı.

Muratpaşa'da aynı zamanda Muratpaşa Belediyespor U15 takımında stoper mevkiinde oynayan Meşeli, 22-28 Eylül 2013 tarihlerinde Rusya'nın Rostov şehrinde düzenlenen 2020 Dünya Futbol Şampiyonası'na hazırlık turnuvasına katılan Muratpaşa Belediyespor'da boy gösterdi.

İdolünün Fenerbahçe'de oynayan Portekizli defans oyuncusu Bruno Alves olduğunu belirten Meşeli, Milli Takım seçmelerine de katılarak milli formayı terletmek istediğini söyledi.

 

Muratpaşa Spor Lisesi Futbol Bölümü, aynı zamanda Muratpaşa Belediye Spor Kulübü başarılı bir sezon geçiren Arif Meşeli, 14 Mart’ta Denizli’de düzenlenecek olan Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası’na katılacak.

69 ilden 112 takımın mücadele edeceği organizasyonda şampiyon olan takım, Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye'yi temsil edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) koordinatörlüğünde TASKK, TÜFAD ve Nike işbirliğiyle düzenlenen şampiyonanın 1. kademesi, 6'şar takımlı 16 grupta 13-16 Mart 2014 tarihlerinde, 4'er takımlı 4 grupta ise 14-16 Mart 2014 tarihlerinde oynanacak. Maçlar İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Kütahya, Manisa, Sakarya, Muğla, Denizli, Adana, Kahramanmaraş, Elazığ, Diyarbakır, Van, Aksaray, Bolu, Kastamonu, Amasya, Giresun ve Gümüşhane grup merkezlerinde yapılacak.

Arif Meşeli'nin bu seviyeye gelebilmesi için büyük bir çaba sarf ettiklerini belirten baba İsmail Meşeli, “Oğlumuza, futbola başladığı ilk günden beri destek olduk, olmaya da devam edeceğiz. Onunla gurur duyuyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 21:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68