Yatağan'ın yeni spor yüzü “Yatağan Sportif”

Yatağan'da yeni kurulan Yatağan Sportif Gençlik ve Spor Kulübü faaliyetine başladı. Kulübün faaliyetlerine resmen başladığı, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından duyuruldu.

Yatağan'ın yeni spor yüzü “Yatağan Sportif”
Öncelikli olarak 6-15 yaş arasında sporculara hizmet vereceğini açıklayan kulüp yetkilileri, ilk olarak 11 ve 13 yaş grubunda futbol branşında müsabakalara katılacağını açıkladı. Bunun yanında gelecekteki hedeflerinin şehrin genç ve çocuk nüfusuna yönelik sportif ve kültürel faaliyet olduğunu belirtildiği sosyal medya açıklamasında, yakın gelecekte salon sporları ile kız erkek olarak faaliyet yürütüleceğinin hedeflendiği bildirildi.

Yatağan'ın gelişimi için, Yatağan'ın yetişmekte olan nesline, spor bilinci ve alışkanlığı kazandırmak, çocuklarımıza ve gençlerimize spor yaptırmak, spor bilincini aşılamak ve yediden yetmişe spor ve kültürel hizmet için faaliyete başladığını belirten Yatağan Sportif yönetimi şu açıklamayı yaptı:

“Ekim 2017'den bu yana süregelen kuruluş ve örgütlenme, son olarak TFF tescili ile resmiyet kazandı ve Yatağan Sportif ailesi Yatağanımız ve Yatağanımızın gelişimi için ortaya çıktı. Yatağan Sportif ailesinin, demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde bir araya geldiğini ve neredeyse yarıya yakının kadın üyelerden oluştuğunu, bu bağlamda da şehrimizin her kesiminden de din, dil, ırk, cinsiyet, siyasi görüş ve sosyal statü ayırt etmeksizin katılıma ve desteğe açık olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Öncelikli amacımızın, şehrimizin çocuklarına yaz kış spor yaptırmak, onların bir spor branşı ile ilgilenmelerini, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını, bedenen ve ruhen gelişmelerini sağlamak olduğunu da altını çizerek belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda ilk olarak futbol branşı ile Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde tescilimiz yapılmıştır. Yaklaşan bahar ve Mart ayı ile 10-13 yaş arası genç sporcularımızı kendi yaş gruplarında müsabakalara götürerek 

hedeflerimiz doğrultusunda ilk adımı atmaya başlıyoruz. Yaz mevsimi ve tatili ile de 6-15 yaş arası çocuk ve gençlerimize Ege'nin ve ülkemizin hatta dünyanın şu anda önemli bir markası olan, kardeş kulübümüz ve spor ortağımız Altınordu Kulübü'nün spor okulu olarak da  hizmet vermeye devam edeceğiz. Şehrimizin diğer takımı, sembolü Yatağanspor’a olan duruşumuzun, saygımızın ve desteğimizin de devam edeceğini özellikle belirtmek isteriz.”

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 07:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47