Yatağan’ın yüz akları!

Yatağan ilçesinin Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Antalya’da düzenlenen turnuvalarda, toplam 12 madalyayı Yatağan’a getirdi.

Yatağan’ın yüz akları!

Bencik’teki Aile Hekim Ejder Sözen tarafından kurulan ve kurulduğu günden bu yana turnuvaların ve şampiyonaların gediklisi haline gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı, Yatağan’ı ve Muğla’yı başarıyla temsil etmeye devam ediyor.

Okçuluk takımının sporcularından Hazal Burun, Antalya 100. Yıl Okçuluk Tesislerinde düzenlenen Türkiye Yıldızlar Okçuluk Şampiyonası ve Yıldızlar Milli Takım Seçme Yarışmalarında bireysel yıldızlar kategorisinde 55 sporcu arasında üçüncü olarak bronz madalya kazandı.

Yine Antalya’da gerçekleştirilen 18 Mart Şehitleri Gençler-Büyükler Türkiye Şampiyonasında ise, Songül Lök gençler kategorisinde ikinci, büyükler kategorisinde ikinci, genç karışık kategoride birinci, büyük karışık kategoride birinci ve büyük takım kategorisinde ikinci olarak iki altın ve üç gümüş madalya kazandı. Hazal Burun da, yıldızlar kategorisinde üçüncü, büyük bayanlar kategorisinde takım ikincisi olarak bir gümüş ve bir bronz madalya kazandı. Sevda Yaka da, büyükler kategorisinde ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Emircan Haney ise, büyükler kategorisinde üçüncü, gençler kategorisinde ikinci, genç karışık kategorisinde birinci, büyük karışık kategorisinde birinci olarak iki altın, bir bronz ve bir gümüş madalyayı Yatağan’a getirdi.

Öte yandan, takımın dünya şampiyonu unvanlı sporcusu Haney, 698 puan olarak belirlenen milli takım baraj puanını 704 puan olarak geçerek milli takıma yeniden seçilme başarısı gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68