Yatağanlı geleceğin yıldızı, Fenerbahçe altyapısında

Yatağanlı 12 yaşındaki Ercan Çulha, amatör transfer aktarma sürecinde, Fenerbahçe altyapısına transfer oldu.

Yatağanlı geleceğin yıldızı, Fenerbahçe altyapısında

Yatağan ilçesinin Bahçeyaka Mahallesi’nde yaşayan Cem ve Ayşen Çulha çiftinin 12 yaşındaki oğulları Ercan Çulha, küçük yaşta başladığı futbolculuk kariyerine 48 Çağdaşspor’da başladı. Kısa süre içerisinde kendisini ispatlayan sol kanat oyuncusu Çulha, Süper Lig takımlarının radarına girmeyi başardı.

Teknik Direktör Oğuzhan Avcı yönetiminde, geçtiğimiz sezon 48 Çağdaşspor’un elde ettiği başarılı sonuçlarda büyük katkısı bulunan Çulha, sezon öncesi amatör transfer aktarma sürecinde Fenerbahçe altyapısına transfer oldu.

Kulüp tarafından konuyla ilgili Fenerbahçe Futbol Takımı Oyuncu İzleme Birimi Sorumlusu Serhat Pekmezci de yaptığı açıklamada, altyapıya transferlerin devam edeceğini belirterek, "Fenerbahçe'mize kazandırdığımız oyuncularımız ile geleceğimize her geçen gün daha emin gözlerle bakıyor olacağız. Şu ana kadar yaptığımız transferler sadece bir başlangıç. Daha önceden tespit ettiğimiz oyuncuları tek tek altyapı kadrolarımıza katıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çulha’nın bundan sonraki yaşamını ve eğitimini İstanbul’da sürdüreceği, sporcunun eğitim masraflarının Fenerbahçe tarafından karşılanacağı, genç futbolcunun eğitimini Fenerbahçe Koleji’nde alacağı öğrenildi.

Geleceğin yıldızı olarak gösterilen Çulha’nın Fenerbahçe’ye transfer olması, başta ailesi olmak üzere tüm Yatağanlıları sevince boğdu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68