banner80

Yatağanlı okçu, Açık Hava Federasyon Kupası’nda şampiyon oldu

Türkiye Okçuluk Federasyonu’nun düzenlediği ve büyükler kategorisinde 2019 yılının en başarılı 24 sporcusunun davet edildiği Açık Hava Federasyon Kupası’nda, Yatağanlı 19 yaşındaki Emircan Haney, 20 yaş üstündeki sporcuların mücadele ettiği büyükler kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Yatağanlı okçu, Açık Hava Federasyon Kupası’nda şampiyon oldu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2020 yılında yapılması planlanan tüm etkinlikleri iptal eden Türkiye Okçuluk Federasyonu, bu yılki ilk organizasyonunu Antalya’daki 100. Yıl Okçuluk Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Büyükler kategorisinde 2019 yılının en başarılı 24 sporcusunun davet edildiği Açık Hava Federasyon Kupası, pandemi nedeniyle geniş çaplı önlemlerle düzenlendi.

Turnuvaya, Yatağan’ın kırsal Bencik Mahallesi’nde Aile Hekimi Dr. Ejder Sözen yönetiminde çalışmalarını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı da Hazal Burun, Sevda Yaka ve Emircan Haney de davet edildi.

Yarışmalar sonucunda, yaşı nedeniyle genç kategoride bulunan 19 yaşındaki Emircan Haney, yaşından büyük rakiplerine rağmen hem sıralama atışlarında hem de elemelerde büyük bir başarıya imza atarak birinci oldu ve Türkiye şampiyonluğunu elde etti.

Öte yandan, Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nın diğer sporcuları Hazal Burun 7’nci ve Sevda Yaka da 11’inci olarak turnuvayı tamamladılar.

Dünya Okçuluk Şampiyonu unvanı bulunan Haney, elde ettiği bu başarıyla 9 yıllık okçuluk kariyerindeki süper minik, minik, yıldız ve genç kategorilerinde elde ettiği madalyaların yanına büyükler kategorisindeki altın madalyayı da ekledi.

Takımın Antrenörü Sözen ise, sporcusunun elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, bu madalyanın takımlarının ilk büyükler kategorisi madalyası olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68