Yatağanlı okçular, Dünya Gençler Şampiyonasında fırtına gibi esti

Yatağan ilçesinin Bencik Mahallesi’nde faaliyetlerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nın sporcuları, Dünya Gençler Şampiyonası’nda yeni başarılara imza attılar.

Yatağanlı okçular, Dünya Gençler Şampiyonasında fırtına gibi esti

Polonya’da düzenlenen Dünya Gençler Şampiyonası’na, Yatağan’ı temsilen katılan Bencikli okçular, başarılarına yeni başarılar ekledi.

Kısa bir süre önce Romanya’da düzenlenen Yıldız-Genç Avrupa Kupası’nda 5 altın ve 1 gümüş madalya kazanarak kupaya damga vuran Emircan Haney, Hazal Burun ve Songül Lök’ün formalarını terlettiği Türkiye Milli Takımı, bu kez de Dünya Gençler Şampiyonası’nda fırtına gibi esti.

Polonya’da 58 ülkenin katılımıyla yapılan Dünya Şampiyonasında Yatağanlı okçular, bireysel sıralamalarda istenilen puanlara ulaştı. Sıralamayı Hazal, Cadet Kadınlarda 2. sırada, Songül, Genç Kadınlarda 5. sırada, Emircan, Genç Erkeklerde 5. sırada tamamladı.

Son gün yapılan takım finalleri ile şampiyona tamamlandı.

Takımlarda ilk sevindirici haber Songül’den geldi. Songül Lök, İpek Tomruk ve Duru Dicle Uzun’dan oluşan Makaralı Yay Genç Kadın Milli Takım, 234 puanla İngiltere'ye ait olan Dünya Rekorunu 235 puanla kırarak yeni Dünya Rekorunun sahibi oldu.

Takım finalleri sonucunda Hazal Burun, Irmak Yüksel ve Nehir Sarıhan’dan oluşan Makaralı Yay Yıldız Kadın Milli Takımı Dünya ikinciliği, Hazal Burun ve Abdullah Aslım’dan oluşan Makaralı Yay Yıldız Karışık Takımı Dünya Üçüncülüğü, Emircan Haney, Batuhan Akçaoğlu ve Ömer Faruk Köse’den oluşan Makaralı Yay Genç Erkek Takımı Dünya İkinciliği elde etti.

Yatağanlı okçular, bir sonraki hedeflerinin eylül ayında Antalya’da yapılacak Büyükşehir Türkiye Şampiyonası dördüncü ayak yarışmaları ile 2021 yılını büyükler klasmanında ilk sekiz arasında tamamlayarak 2022 yılı A Milli Takımlarında yer almak olduğunu belirttiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68