Yatağanspor Basketbol Takımı’nın temeli atıldı

Yatağan Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetler ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen basketbol kursu başladı.

Yatağanspor Basketbol Takımı’nın temeli atıldı

Yatağanspor bünyesinde kurulması planlanan basketbol takımına sporcu kazandırmak için Yatağan Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetler ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle basketbol kursu açıldı.

Yatağan Spor Salonunda düzenlenen kursun açılışına Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kamuran Adalı, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Ümmühan Toksöz, AK Parti Yatağan Başkan Vekili İsmail Göktepe, Yatağanspor Kulübü Başkanı Mustafa Yenioğlu, Kursun Antrenörü Özel Manavoğlu, Yardımcı Antrenörü Orhan Akif Çelik, sporcular ve aileleri katıdı.

Ücretsiz olarak 8-13 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenecek kursun açılışında konuşan Başkan Toksöz, “Yatağan Belediyesi olarak çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak durarak sosyal ve sportif birer birey olabilmeleri için çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda paydaşlarımızla birlikte bu kursu düzenledik. Burada başarılı olacak çocuklarımız ileride kurulması planlanan Yatağanspor Basketbol Takımı’nın da sporcusu olacaklar. Kursun Yatağanımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68