Yatağanspor, Egemen Urhan’a emanet

Yatağanspor Teknik Direktörü Hüseyin Çolak’ın görevden ayrılmasının ardından boşalan teknik direktörlük koltuğuna, son olarak Karşıyaka Spor Kulübü’nü çalıştıran deneyimli teknik direktör Egemen Urhan oturdu.

Yatağanspor, Egemen Urhan’a emanet

Yatağanspor Teknik Direktörü Hüseyin Çolak’ın karşılıklı olarak anlaşılarak sözleşmesine son verilmesinin ardından takımın başına yeni bir teknik direktör getirmek için çalışmalar gerçekleştiren Yatağanspor yönetimi, Muğlalı teknik direktör Egemen Urhan’ın takımın başına geçirilmesi konusunda fikir birliğine vardı. Bu doğrultuda Urhan ile yapılan görüşmelerin olumlu geçmesiyle, kulüp binasında sözleşme imzalandı.

İmza törenine, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Yatağanspor Kulübü Başkanı Mustafa Yenioğlu, kulüp yöneticileri ve Urhan katıldı.

Törende konuşan Toksöz, “Yatağan Belediyesi olarak kulübümüzün her zaman yanındayız. Yatağanspor’un daha kurumsal olması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Kurumsal hale gelmiş bir kulüp, sportif başarılarıyla takımı çok iyi seviyelere getirebilir. Kulübe katkı sağlayabilecek projelerle ilgili çalışmalarımız var. Kısa süre içerisinde bu çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Yeni teknik direktörümüze görevinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yenioğlu da, “Kulüp olarak sezon başında hedeflediğimiz başarının gerisinde kaldık. Saatten sonra çıkacağımız bütün maçlara üç puan parolasıyla çıkmalıyız. Bu yıl bitirebildiğimiz ölçüde en iyi derecede bitirmeye çalışacağız ve gelecek yılın hazırlıklarına başlayacağız. Bu doğrultuda yeni hocamızla da başarılı bir süreç geçireceğimize inancımız tamdır” diye konuştu.

Urhan ise, “Yatağanspor’dan gelen teklif beni çok mutlu etti. Duyar duymaz da teklifi kabul ettim. Hemen futbolcularla bir araya gelerek görüşeceğiz ve önümüzdeki Sarayköy maçının hazırlıklarına başlayacağız. Taraftarlarımızın özlem duyduğu başarılı sonuçlar alan takım için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Beni bu göreve layık gören ve desteklerini ileten Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e, Kulüp Başkanı Mustafa Yenioğlu ve yönetimine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68