Yatağanspor’da Tevfik Cihan Bulut dönemi başladı

Yatağanspor Teknik Direktörü Yiğit Yurtaydın’ın görevinden istifa etmesinin ardından boşalan görev için Muğlaspor’un eski antrenörü Tevfik Cihan Bulut ile anlaşıldı.

Burak Alper Kuş
Yatağanspor’da Tevfik Cihan Bulut dönemi başladı

Bölgesel Amatör Ligi 7’nci grupta mücadele eden ve ligin ilk yarısının son 8 maçında 6 mağlubiyet ile 2 beraberlik alabilen Yatağanspor’un genç teknik direktörü Yiğit Yurtaydın, Denizli Kale Belediyespor deplasmanında alınan 2-0’lık mağlubiyetin ardından görevinden istifa etti.

Yurtaydın’ın istifasının ardından harekete geçen yönetim, futbolculuk ve teknik direktörlük kariyerinde önemli başarılara imza atmış Tevfik Cihan Bulut ile görüşmelere başladı. Görüşmelerin olumlu geçmesi üzerine iki taraf arasında anlaşmaya gidildi.

Yatağanspor ile aynı zamanda kulübün başkanı olan Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın makamında sözleşme imzalayan Bulut, Yatağanspor atkısıyla basın mensuplarına poz verdi.

Bundan sonra Yatağanspor için çalışacağından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Bulut, “Futbolculuk kariyerimde Denizli Buldanspor, Bucaspor, Muğlaspor, Karşıyaka, Şanlıurfa ve Çorlu 1947 gibi takımlarda top koşturdum. Daha sonra antrenörlük kariyerim başladı. Marmarisspor, Altınordu ve Muğlaspor’da görev yaptım. Marmaris’teki görevim sırasında Salih Uçan’ı yetiştirdim. Bundan sonra da Yatağan için çabalayacağım. Yatağanspor’u teknik heyet ve futbolcularla hak ettiği noktaya taşıyabilirsek ne mutlu bana” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Işık ise, Yatağanspor’da yeni bir sayfanın açıldığını söyledi.

Bulut’a yeni görevinde başarılar dileyen Işık, “Takımımız ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaparak ilk yarıdaki kötü tabloyu unutturmak istiyoruz. Bu doğrultuda başarılı ve kariyerli bir teknik direktör olan Tevfik Cihan Bulut ile anlaştık. Kendisine güvenimiz sonsuz. Biz de elimizden gelen desteği sağlamaya çalışacağız. Hep birlikte ligin ikinci yarısına bambaşka bir Yatağanspor hazırlayacağız” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER