Yatağanspor’u şahlandıracak dev proje

Yatağanspor Yönetim Kurulu kararıyla, altyapıyı güçlendirmek ve çocukları spora yönlendirmek için kulüp bünyesinde Yatağanspor Futbol Okulu kuruldu.

Yatağanspor’u şahlandıracak dev proje

Yatağanspor Kulübü bünyesinde kurulmasına karar verilen spor okuluyla Yatağanspor’un altyapısı güçlendirilecek. Ayrıca çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirecek dev projenin ilk adımı atıldı.

Kulübün basın sözcüsü Fuat Göka, gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüp bünyesinde kurulan futbol okuluyla 8 yaş üzeri çocuklara futbol eğitimi verileceğini söyledi.

Altyapıyı daha güçlü hale getirmek için de kurulan okulun başarılı sporcularının altyapı takımlarına dahil edileceğini belirten Göka, “Şuan için sadece futbol için açtığımız okulu, ileriki dönemlerde diğer spor branşlarında da açmayı hedefliyoruz. Çünkü Yatağanspor’un başarılı olmasının yolu, başarılı ve kaliteli bir altyapıdan geçmektedir. Bu sayede çocuklarımız sosyalleşerek kötü alışkanlıklarından uzak durması hedeflendi. Okuldaki eğitimleri, A takımımızın yardımcı antrenörleri verecek” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68