Yatağanspor’un yeni yönetimi belli oldu, başkan haftaya belli olacak

Yatağanspor Kulübü’nün olağan genel kurulunda, mevcut yönetimin yeniden aday olmadığı seçimde yeni yönetim belirlendi. Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün aday olmadığı seçimin ardından yönetim kurulunun önümüzdeki günlerde bir araya gelerek yeni başkanını belirleyeceği öğrenildi.

Yatağanspor’un yeni yönetimi belli oldu, başkan haftaya belli olacak

Yatağanspor Kulübü’nün olağan genel kurulu, Yatağan Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Mevcut Kulüp Başkanı Hasan Haşmet Işık, MHP İlçe Başkanı Arif Güldürüm, kulüp üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Işık, kulübün 1948 yılında yeşil-siyah renkleriyle kurulduğunu hatırlatarak, “Uzun yıllar amatörde yer aldıktan sonra son üç yıldır da bölgesel amatör ligde yer alıyor. Bu süreçte, 40 yıldır Yatağanspor’un yöneticiliğini yaptım. Sanırım rekor bende. Yatağanspor’un bir yerlere gelmesinde emeği bulunan yönetim kurulu üyelerimize ve kulüp üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Kulübün, son haftalarda yaşadığı maddi sıkıntıların çözümünde de büyük emeği bulunan Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanlığa aday olması beklenen Yatağan Belediye Başkanı Toksöz, aday olmayacağını açıklayarak, şöyle konuştu:

“Yatağanspor’un kuruluşundan bugüne görev yapan başta Hasan Haşmet Işık olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum. Yatağanspor’u bu noktaya getiren yönetimden devralacak olan yeni yönetim, umarım takımımızı daha da yukarılara çıkartır. Yatağan Belediyesi olarak gerekli desteği sağlayacağımız Yatağanspor, taraftarlarının ve izleyenlerinin izlerken zevk alacağı bir takım haline getirmek için elimizden geleni yapacağız. Belediyenin desteği olmadan bu kulübün ayakta durması imkansız. Bu zamana kadar görev yapanlar bu kulübün kahrını çekmişler, bizler de üzerimize düşeni yapacağız. Yatağan Belediyesi’ndeki işlerimi rayına koymadığımız müddetçe kulüp başkanlığı yapmayacağım. Yatağanspor’a hizmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Görevden kaçıyor olarak anlaşılmasın. İlk önce Yatağan Belediyesi’ndeki işlerimizi halledeceğiz, ilerleyen dönemlerde de Yatağanspor Kulübü Başkanlığına aday olacağım.”

Tek listeyle gidilen seçimde yeni yönetim şu isimlerden oluştu:
Mustafa Yenioğlu, Memiş Kuzu, Fecaz Sarı, Erdoğan Demircioğlu, Sadık Altındal, Hasan Hüseyin Mermer, Fuat Göka, İsmail Tepedüzü, Mustafa Arslan, Fikret Topal ve Osman Bulut.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Güner Özler
Güner Özler - 5 ay Önce

Yatağanspor ilçemizin bir değeridir. Bölgesel Amatör Ligdeki mücadelesiyle hem ilçemizin tanıtımına katkıda bulunmakta, hem de gençlerin hafta sonları kahve köşelerinden ve kötü alışkanlıklardan kurtulmasını sağlamaktadır. Sadece yönetim değil, hep birlikte sahip çıkmalıyız. Örneğin karpuzcu kemal'in geçen yıl antrenman sonrası futbolculara karpuz ikram etmesi gibi...

SIRADAKİ HABER