TORUNUM BADE HOŞ GELDİN

Dedelik duygusunu ilk defa geçen hafta torunum Bade’yi kucağımı aldığımda tattım. Hoş daha önce yeğenlerim Mert ve Doğa’da benzer duyguları hissettim. Büyük amca konumuyla onları çok sevdim. Bade bebek bir yudum sevgi. Hani hep büyüklerimiz ‘’Torun badem içidir, kendi evladından daha çok sevilir ‘’derlerdi. Doğruymuş. İnsan çocuklarını da sever ama torun sevgisi gerçekten ayrı bir sevgi olup, heyecana kapılıyorsunuz. Torun beklemek güzel bir duygu. Mutluluğun zirvesi desem yeridir. Sevinç ,neşe , mutluluk hepsi bir arada. Bu sene aldığım en büyük ödül, dedelik ödülüdür. Bu sevinci yaşatan başta kızım Harika ve damadım Tayfun’a teşekkür ederim.
Bade ismi; Türkçe ‘’Kutsal Aşk’’ , Farsça ‘’ Hoşa giden içecek Mey –şarap’’ anlamındadır. Güzel bir isim. Adıyla yaşasın. Adı gibi kutsal aşklar yaşasın. En başta yüreği Vatan aşkıyla ve sevgisiyle dolsun. Toprağına aşık olsun. Hümanist( İnsan Sevgisi) olsun. Tüm İnsanları sevsin. Aile ve memleket sevgisiyle büyüsün. Dayısı gibi iyi yürekli ve yardımsever olsun. Dedesi gibi kitap okumayı çok sevsin. Anneannesi gibi hem güzel hem de iyi bir kişiliği olsun. Annesi ve babası gibi kariyer sahibi olsun.
Bade çok şanslı bir bebek. Her iki aile (Uysal ve Mutlu Ailesi) Atatürk ilkelerinden ve Cumhuriyetin faziletlerinden bu ülkenin yararlanılması gerektiğinin bilincinde olup Cumhuriyetçi , aydın ve çağdaş düşünceye sahiptirler. Bade torunum, her iki ailenin çağdaş düşünce ışığında büyüyecek ve Vatanına sahip çıkacaktır. Ülkemizin şu an içinde bulunduğu durum pek iç açıcı görünmese de gelecekten umutlu olmalıyız. Geleceğimizi torunlarımıza teslim edeceğimiz bu ülke ATATÜRK’ÜN ‘’ Tam Bağımsız Türkiye’’ düşüncesiyle gerçekleşecektir. Bu duygularımla torunum Bade’ye ,iyi ki dünyaya geldin, hoş geldin ve sefalar getirdin diyorum. Bol bol öpücükler…. Seni her daim sevecek olan Deden.

 
YORUM EKLE

banner68